Anasayfa » GENÇLİK » Genç-Sen Ankara’da da eylemde
Saat 13.00'de sloganlarla yürüyüşe başlayan Genç-Sen'liler “Gözaltılar tutuklamalar baskılar bizi yıldıramaz”, “YÖK postalla geldi Genç-Sen'le gidecek” sloganlarını attı.

Genç-Sen Ankara’da da eylemde


Dün Dolmabahçe‘de rektörlerin ve Başbakan’ın YÖK üzerine yaptığı görüşmede söz söylemek isteyen Genç-Sen‘lilere polis saldırmış 14 Genç-Sen’liyi Kabataş’ta gözaltına almıştı. Burjuva basında da geniş yer bulan eylemde gözaltına alınan 14 kişiden 11’i serbest bırakılmıştı. 3 kişi ise hala gözaltında tutulmaktadır. Bu gün Ankara‘da Yüksel Caddesi‘nde biraraya gelen Genç-Senliler üç arkadaşlarının serbest bırakılması ve polisin saldırısını teşhir etmek için Sakarya Cadde‘sine yürüdüler.
Saat 13.00’de sloganlarla yürüyüşe başlayan Genç-Sen’liler “Gözaltılar tutuklamalar baskılar bizi yıldıramaz”, “YÖK postalla geldi Genç-Sen’le gidecek” sloganlarını attı. Genç-Sen’liler sık sık polisi teşhiri yönelik sloganlarda attı. Ziya Gökalp Caddesi üzerinden Sakarya Cadde‘sine vardıktan sonra burada bir basın açıklaması yaptılar. Yaptıkları basın açıklamasında gözaltıların Genç-Sen’i yıldıramayacağı, YÖK’ün teşhiri ve YÖK düzenini kaldıracaklarına değindiler. Gözltındaki arkadaşlarının serbest bırakılmasını da talep eden içerikteki sloganlarıyla Genç-Sen’liler eylemlerine son verdiler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*