Anasayfa » GÜNDEM » Fotoğrafcılar’dan Akademisyenlere Destek

Fotoğrafcılar’dan Akademisyenlere Destek

“Barış İçin Akademsiyenler’e” yönelik başlatılan linç kampanyasına rağmen hukukçular, yurt dışından aydınlar, beyaz yakalı işçiler, plaza işçileri ve öğrenciler başta olmak üzere bir çok işçi ve emekçi aydınların arkasında durmaya devam ediyor.

Akademsiyenlere bir destek fotoğraf sanatçılarından geldi. Fotoğrafçılar bir imza kampanyası başlatarak “Biz Fotoğrafçılar Barışın Tanığı Olmak İstiyoruz.” dediler.

baris-isteyen-fotografcilar-manset

Barış için Akademisyenler İnisiyatifi’nin “Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı bildirisine imza atan akademisyenlere bir destek de fotoğrafçılardan geldi.Başlatılan imza kampanyasına ilk olarak 256 sanatçı imza attı.

barisisteyenfotografcilar.com imza metnine bu adresten ulaşabilirsiniz.Fotoğrafçıların açıklamaları şöyle;
 

“Yaşadığımız dünyada haksızlık ve adaletsizliklere, savaşlara ve şiddete karşı sorumluluk hissederek davranan biz Türkiyeli fotoğrafçılar koşulsuz düşünce özgürlüğünü ve barışı savunuyoruz.

Şiddet içermeyen bir çağrıyla kamuya seslenen “Barış için Akademisyenler”in de dile getirdiği gibi “Müzakere koşullarının hazırlanması ve kalıcı bir barış için çözüm yollarının kurulması” taleplerinin dikkate alınmasını istiyoruz. Bu taleplere karşı başlatılan “cadı avına” karşı çıkıyor düşünce ve ifade özgürlüğünün engellenmesini reddediyoruz.

Biz fotoğrafçılar barışın tanığı olmak istiyoruz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*