Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Erkan Altun 13 Mart Pazar Günü Mezarı Başında Anılacak

Erkan Altun 13 Mart Pazar Günü Mezarı Başında Anılacak

15 Ekim günü Kobané direnişi sırasında İŞID  çeteleri tarafından yapılan bir saldırıda yaşamını yitiren Erkan Altun’nu 1. Ölüm yıl dönümünde mezarı başında yapacağımız bir törenle anacağız. 13 Mart’ta saat 13.30′da Erkan’ın yattığı Ihlamur Kaya Mezarlığında olacağız.

Cezaevinden çıktıktan sonrada sınıf mücadelesi ve sosyalizm kavgasından kopmayan Altun yoldaşımız yıllarca bizimde kavga ve mücadele arkadaşımız olarak yaşamını sürdürdü. Nerede bir işçi direnişi varsa görev alan oraya koşan Altun yoldaşımız bir işçi sınıfı devrimcisiydi.

Kobané direnişi ile devrimci bir dayanışma göstermek için bireysel bir kararla bir yıl önce 12-13 Ekim gibi geçtiği Kobané’de 15 Ekim günü IŞİD çetetesi ile girilen çatışmada YPG’li savaşçılarla Erkan’ın bulunduğu binaya havan topu isabet etmiş ve 10 YPG’li savaşçı ile birlikte Erkan’da burada ölümsüzleşmişti.

Yıkılan binaya YPG kontrolünde olmamasından kaynaklı ancak Kobané’nin IŞİD’den temizlenmesinin ardından Erkan’nın cenazesine ulaşılabilindi. Harabeye dönen binada yapılan mayın ve bomba temizliğinin ardından Erkan Altun’un cansız bedenine 11 Mart günü ulaşıldı.

Bizler dostları ve bir dönem kavga arkadaşları olarak yaşamını devrim için adayan Erkanı mezarı başında anacağız.

13 Mart Pazar günü saat 13.30’da Ihlamurkaya Mezarlığın’da anma töreni gerçekleştireceğiz. Ayrıca Erkan Altun’un ailesi aynı gün saat 16.00’da Sarıgazi Cemevin’de anma yemeği verecek.

Devrimci Proletarya

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*