Anasayfa » GÜNDEM » Ergenekon operasyonunda yeni perde OYAK Güvenlik

Ergenekon operasyonunda yeni perde OYAK Güvenlik

Referansları arasında NATO 3. Kolordu Komutanlığı, Güney Deniz Saha Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, ING Bank, Ziraat Bankası, İstanbul Modern ve çok sayıda çimento fabrikasının bulunduğu OYAK Güvenlik şirketi Ergenekon operasyonu kapsamında basıldı. Ankara ve İstanbul’da 19 ayrı noktada arama yapılan OYAK Güvenlik’te 9 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor. Arama ve gözaltı kararlarının gerekçesi ise, 2006 yılında gerçekleştirilen Danıştay saldırısına ilişkin güvenlik kamera kayıtlarının silinmesi. Soruşturma kapsamında OYAK Genel Müdürü Şerif Coşkun Ulusoy’un ofisi de aranıyor.

Danıştay saldırısının ardından Oyak Güvenlik, kameralarının saldırıdan bir gün önce bozulduğunu açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından istenen inceleme üzerine, Emniyet ve TÜBİTAK kamera hard disklerinin bilinçli olarak ve geri döndürülemez şekilde silindiği şeklinde rapor sunmuştu.

OYAK Güvenlik’in ürünleri arasında, şehir izleme ve kontrol sistemleri, video iz takip sistemleri, data görüntü aktarma, özel güvenlik elemanı temini gibi bir dizi “hizmet” bulunuyor. Güvenlik şirketi OYAK Şirketler Grubuna bağlı. 1961’de kurulan OYAK’ta 28.600 kişi çalışıyor ve 259.670 üyesi bulunuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*