Anasayfa » GENÇLİK » Emperyalist Savaşa Karşı Gençlik Ayakta

Emperyalist Savaşa Karşı Gençlik Ayakta

Ankara’da Sosyalist Gençlik Dernekleri’nin çağrısıyla Sınıfsız’ın da içinde olduğu gençlik örgütleri bir araya gelerek Suruç’ta yapılan katliama karşı bir araya geldi. “Emperyalist Savaşa Karşı Gençlik Ayakta” başlığıyla birçok ilde sosyalist gençlerin yaptığı eylemlerin bir ayağı da Ankara’da gerçekleştirildi. Eylem çağrısı birkaç gün öncesinden 27 Temmuz günü saat 18:00′ de Madenci Anıtı’ndan Sakarya Caddesi’ne olmuştu. Ancak gençlik örgütlerinden bazılarının eylemden çekildiklerini açıklamasıyla eylemin biçimi son anda değiştirilmek zorunda kalındı ve Yüksel Caddesi’nde bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

 

 

Basın açıklamasına DTCF’de okuyan ve Suruç’ta katledilen Yunus Emre Şen’in Kobane’de şehit düşen arkadaşı Oğuz Saruhan’ın ardından yazdığı şiir okunarak başlandı. Suruç’ta Amara Kültür Merkezi’nde yaşananlar kısaca aktarıldı.

Açıklama şöyle devam etti: “Akp SGDF’lilere yönelik gerçekleşen bu katliamı ve deavamında gelişen olayları emperyalist bir savaşın bahanesi haline getirmektedir. Devrimi büyütmek,devrimin topraklarını yeniden inşa etmek ve barışı büyütmek için yola çıkan gençler üzerinden yapılmak istenen her türlü savaş çığırtkanlığına karşı gençlik ayaktadır”.

 

Katik Devlet Hesap Verecek

Suruç’ un Hesabı Sorulacak

Yaşasın Devrimci Dayanışma

Tutuklamalar Gözaltılar Baskılar Bizi Yıldıramaz

İmzacı kurumlar; Ankara SGD, DGB, ESP, SKM, Dev-Güç, SYKP ve Sınıfsız.

SINIFSIZ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*