Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Eğitim Emekçilerine Saldırı

Eğitim Emekçilerine Saldırı

“Meslek onurumuza ve haklarımıza sahip çıkmak, toplumsal yaşamda ve eğitimde yaşanan dayatmalara hayır demek için; 23 Kasım’da Ankara’dayız” şiarıyla Eğitim-sen tarafından yapılan eylem için bugün sabahın erken saatlerinden itibaren toplanma başladı.

Türkiye’nin dört bir tarafından otobüslerle Ankara’ya gelen eğitim emekçileri Tandoğan Meydanı’nda eylem için buluştu. Her şube kendi pankartları ve sloganlarıyla toplanma alanında yerini alıyor.

saat 10.30’da kortejlerin oluşturulmasıyla Kızılay yönüne yürüyüş başladı. En önde “AKP faşizmine teslim olmayacağız!” pankartı hemen arkasında “Meslek onuruma ve haklarıma sahip çıkıyorum!” yazan Eğitim-Sen pankartı taşındı.

egitimsen_23kasim_2-225x300

Binlerce eğitim emekçisi yolu trafiğe kapatarak, coşkulu sloganlarla taleplerini haykırıyor. Kürt illerinden gelen sendika şubelerinin çoşkusu ve direngenliği kitleye moral veriyor.

Ses aracından eğitim emekçilerinin taleplerinin yanı sıra dün yapılan RedHack operasyonu da teşhir ediliyor.

Eğitim emekçileri GMK bulvarındalar. Sayısı 10 bine yaklaşan eğitim emekçileri GMK Bulvarı’nı çift yönlü trafiğe kapattı.

saat 13.30 sıralarında Milli Eğitim Bakanlığı’na yürümek isteyen eğitim emekçileri polis barikatı önünne geldiler . Polis ara ara “Dağılın” anonsu yaparak eyleme saldırı tehdidinde bulunuyor.

egitimsen_23kasim_13

Eğitim emekçilerinin bekleyişi sürerken polis hiçbir uyarı yapmadan gaz bombaları ve tomalarla kitleye saldırdı. Çok sayıda yaralının olduğu gelen bilgiler arasında.

Kitle ara sokaklardan toplanarak yeniden biraraya geliyor. Polis saldırıyı durdurdu. Eğitim-Sen’liler Tandoğan Meydanı’nda doğru çekildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*