Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Egemen Bağış’tan hesap soruldu

Egemen Bağış’tan hesap soruldu

Egemen Bagış Paris Sorbon Üniversitesi Seans Politik salonunda konferans verdi. Konferansta uzun uzun Türkiye‘yi anlatti. Bir pazarlamacı edasıyla yaptığı konuşması Devrimci Proletarya okurlari ve yurtsever Kürt gençleri tarafından kesildi.

Devrimci Proletarya okuru söze girerek; “İki yıl içinde limanlarda/tersanelerde iş kazasında 130 kişi öldü, onlarcası sakat kaldı. Ostim’de, Davutpaşa’da, madenlerde onlarca insan öldü. Bunlardan da bahset. Mevsimlik işçiler binlerce kilometre kamyonların kasasında kat ederek, iş umuduyla Karadeniz’e geliyorlar, bir çoğu da yollarda kazalarda ölüyor, bunlardan da bahset” diyerek sözünü kesti. Yurtsever Kürt arkadaşlar da AKP döneminde yapılan gözaltıların, tutuklamaların, gazete kapatmaların vb. olduğu uzun bir listeyle gelmişlerdi.

Bir süre konuşmasına ara vermek zorunda kalan Egemen Bağış, daha sonra Fransa eski Adalet Bakanı Rachıda Batı‘nın araya girip söz hakkı tanıyacağına dair garanti vermesinin ardından tekrar konuşmasına devam etti. Kürt gençleri adına söz alan bir genç hazırladıkları listeyi okudu, Egemen Bağış’tan bunlara cevap vermesini istedi. Ardından sözü alan Devrimci Proletarya okuru yükselen liberal kapitalizmin işçi cesetlerine basarak yükseldiğini söyleyerek, son yıllardaki artan iş kazalarına dikkat çekti. Ardından çıkışta gazetelere ve salona gelen dinleyicilere Kürt gençlerin hazırladığı bildiriyi dağıtılarak toplantı yerinden ayrılındı.

Devrimci Proletarya/Paris

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*