Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Direnişler Taksim’de buluştu

Direnişler Taksim’de buluştu

7 haftadır her hafta sonu cumartesi saat 19.00 da toplanıp Galataray Lisesi’nin önüne yürüyen direnişteki işçiler bu haftada eylemdeydi. ‘Hey Tekstil, Bedaş, Rose Tekstil, Darkmen Tekstil, Kığılı ve Cansel Malatyalı direnişlerinin buluştuğu eylemde yürüyüş boyunca sloganlar arasında kısa konuşmalar yapılarak ‘İşçilerin haksız yere işten atılmalarını, verilmeyen maaş ve tazminat hakları, işçilere yapılan baskılardan ve Cansel Malatyalı’nın yaptığı açlık grevine değinildi.

Yürüyüşte ‘İşçiyiz haklıyız kazanacağız!”, “Zafer direnen emekçinin olacak!”, “Direne direne kazanacağız!”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz!”, “Yaşasın sınıf dayanışması!”, “Direnen işçiler yalnız değildir!”, “Direnen işçiler onurumuzdur!”, “Cansel Malatyalı yalnız değildir!’ sloganları atıldı.

Yürüşte esnaflar, işçiler, gençler direnişteki işçilere alkışları ve ıslıkarıyla destek verdiler. Galatasaray Lisesi’nin önünde basın metni okunduktan sonra Elit Çikolata işçilerinin artık direnişteki işçilerle birlikte yürüyeceklerini belirtirken, Cansel Malatyalı’nın direnişinin 215., açlık grevinin 2.haftasında olduğunun bilgiside verildi.

Eylem işçilerin hep bir ağızdan çav bella marşını söylemesiyle son buldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*