Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » DHKP/C militanı Erdal Dalgıç için açıklama

DHKP/C militanı Erdal Dalgıç için açıklama

İstinye Polis Merkezi‘ne yönelik bir eylem sırasında 7 kurşunla vurularak yaşamını yitiren DHKP/C militanı Erdal Dalgıç için açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada İstinye Polis Merkezi’nin Engin Çeber‘in gözaltına alınıp işkence gördüğü yer olduğu hatırlatıldı ve Erdal Dalgıç’ın bir devrimci ve işçi olarak yaşam öyküsüne yer verildi.

“26 Kasım 1966 Çorum doğumlu olan Erdal Dalgıç 46 yışında bir işçiydi. Alevi inancından yoksul bir ailenin çocuğuydu. 1998 yılında örgütümüzle ilişkiye geçene kadar olan yaşamında kuyumculuk çırağından buzdolabı tamiratına, bakkalcılıktan, hayvancılığa, çivi-tel fabrikasında çalışmaktan emkmek fabrikasına, şeker fabrikasına, benzinlikte çalışmaktan şöförlüğe kadar pek çok işte çalıştı.

1998 yılında örgütümüzle tanıştı. Çorum’da ve Ankara’da mahallelerde dergi dağıtımından çeşitli demokratik faaliyetlere kadar görevler aldı. 2004 yılında Çorum kırsalında gerillaya yönelik bir operasyonda tutsak düştü. 2008 yılında tahliye olana kadar Sincan F tipi hapishanesinde tutsak kaldı.

Tahliye olduktan sonra tereddütsüz mücadeleye koştu ve Parti’nin verdiği her görevi yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Erdal Dalgıç (Gazi), yaşamı boyunca faşist düzende açlık, yoksulluk, işsizlik… her türlü zulmü yaşamıştı. Devrimci yaşamı içinde işkencelerle tanıştı, işkencecileri tanıdı. Zulüm düzenine nasıl son verileceğini öğrendi.

Engin Çeber; Dergi Satarken Polis Tarafından Sırtından Vurularak Felç Edilen Ferhat Gerçek’i Vuran Polislerin Yargılanmasını İsterken Tutuklandı Ve İşkenceyle Katledildi!

Erdal Dalgıç; Engin Çeber’in Katillerinden Hesap Sorarken Şehit Düştü!

Yeni Şehitler Pahasına Hesap Sormaya Devam Edeceğiz!”

Erdal Dalgıç’ın cenazesinin ne zaman ve nereden kaldırılacağı TAYAD’lı Aileler tarafından duyurulacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*