Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Kameralara karşı direneceğiz!

Kameralara karşı direneceğiz!

BASINA VE KAMUOYUNA

11.11.2013

“Adalet” Bakanlığı tutsakların, mahpusların yığınla sorunu varken, ölüm sınırına gelmiş onlarca tutsak bulunuyorken, baskılar, tehditler, disiplin cezaları ve başka saldırılar sürekli bir hal almışken bunları daha da arttıracak, tecrit-tredman politikasını geliştirecek bir uygulamayı daha hayata geçirmek istemektedir.

Hapishanelerde de “güvenlik” gerekçesiyle her türlü hak gasp edilmekte, her türlü uygulamaya meşruluk kazandırılmaktadır. Şimdi de aynı gerekçeyle yaşam alanımız olan hücrelerin içini ve havalandırmayı görecek, yaşamımızı, her hareketimizi denetleyecek şekilde kamera takılmak istenmektedir. Yaşamımız üzerinde kurulmak istenen bu hegemonyaya, röntgenci, tecavüzcü her türlü girişime, uygulamaya rıza göstermeyecek, kabul etmeyeceğiz.

Hapishanelerde “güvenlik” gerekçesiyle neredeyse her tarafta kamera bulunmakta, hapishane içi-dışı, çatılar kameralarla denetlenmektedir. Ama bunlarda yeterli görülmeyerek özel yaşam alanımıza saldırılmaktadır. Bu aşağılayıcı, onur kırıcı uygulamayı hiçber şart altında kabul etmeyeceğiz. Her onurlu insanın yapması gerektiği gibi buna karşı çıkacak ve direneceğiz.

Bakanlığı bu uygulamadan vazgeçmeye, halkımızı da hapishanelerdeki tecrit-terdmana, saldırılara karşı tepki göstermeye, direnen tutsaklarla dayanışmada ve destekte bulunmaya çağırıyoruz.

Tüm Hapishanelerdeki

DHKP-C Dava Tutsakları
MKP Dava Tutsakları
MLKP Dava Tutsakları
TKP/ML Dava Tutsakları
TKEP-L Dava Tutsakları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*