Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Demokratik Haklar Federasyonu’na polis baskını: 50 gözaltı

Demokratik Haklar Federasyonu’na polis baskını: 50 gözaltı

Demokratik Haklar Federasyonu’na yönelik olarak Dersim, Ankara, İzmir, İstanbul, Adana ve Isparta’da gerçekleştirilen operasyonda 50’yı aşkın kişi gözaltına alındı.

Sabah erken saatlerde Demokratik Haklar Federasyonu’nu (DHF) üye ve çalışanlarına yönelik olarak Dersim, Ankara, İzmir, İstanbul, Çukurova ve Isparta başla olmak üzere polis tarafından operasyon gerçekleştirildi.

Polis, DHF’lilere yönelik operasyon kapsamında çok sayıda ev ve DHF’ye bağlı dernek binalarına baskın düzenlendi. Gözaltına alınanlar arasında DHF merkezi temsilcileri, üyeleri ve çalışanları ile Halkın Günlüğü Gazetesi’nin İzmir temsilcisi yer alıyor.

Alınan bilgilere göre, gözaltına alınanlardan şu ana kadar isimleri belli olanlar şunlar;
Ankara: Ahmet Kerim Gültekin, Ertan Sinan Şahin, Selda Turan, Zelal Karataş, Mertcan Önal ve soyadlarını öğrenilemeyen Sinem ve Eyüp isimli kişiler.
Dersim: Avukat Uğur Yeşiltepe, İbrahim Yolcu, Hasan Doğankulu, Deniz Efecan, Barış Taylak, Zafer Güven, Erbil Gözüaçık, Yıldız Ataş, Zafer Doğan, Yaşar Oğuz, Mustafa Aytaç, Ali Mükan.
İstanbul: Eylem Yıldız, Tekin Yıldız, İsmail Gürbüz, Onur Yeşil.
İzmir: Erol Hanbayat, Halkın Günlüğü Gazetesi İzmir Temsilcisi Deniz Kısmetli, Uğur Tepe, Şenol Akyıldız, Fatma Akgül, Mine Sargın, İsmet Çelik, Binali Yıldız, Murat Karaman, Aslan Sultan, Yaşar Aydın, Başak Öztaş, Evrim Demirpençe, Fevzi Demirpençe.
Isparta: Başar Tür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*