Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Daha neyi bekliyorsunuz?

Daha neyi bekliyorsunuz?

Türkiye ve Kürdistan işçileri, öğrencileri, gençleri ve kadınları yeni güne artık uyanma vakti geldi, geçti ve daha fazla geçmemesi adına artık yeter edi bese diyelim, sen, işçi daha kaç grevin yasaklanmasını bekliyorsun, daha kaç tane iş cinayetlerinin yaşanmasını, yoksa sıranın sana gelmesini mi yoksa iş kazası geçirmeni mi? 2018’in ilk 4 ayında resmi rakamlara göre 450’nin üzerinde iş cinayeti gerçekleşti Ohal ile devam eden hak ihlalleri oldukça artmaya devam ediyor. Ve bütün bunlar devam ederken inşaat işçilerine Kürtçe konuşma yasaklandı böyle bir yasağın adı ırkçılıktır, asimilasyonculuktur, sömürgeciliktir, faşizmdir. Anadil yasaklanamaz, yasaklanmamalı yasaklar tanınmamalı, tanınamaz. Ulusal sorun sınıf mücadelesi ile çözülür sınıfının yanında olmaya davet var. Bu davet bizim bu yaşam bu gelecek bizim.

Sen öğrenci her gün gözaltına alınan arkadaşlarının tutuklanmasına göz mü Yumacaksın, cezaevlerini hınhahıng dolduran bir sisteme boyun mu eğeceksin işçi öğrenci kitlesi yaratan sermaye devletine boyun mu eğeceksin, edi bese şiarı ile sınıf mücadelesinde yerini almalısın bu kavga biizim bu davet bizim geleceğimiz, bu yaşam bizim.

Siz kadınlar erkek egemen sisteme, sömürüye zulme faşizme karşı olmak için daha neyi bekliyorsunuz her gün kadın cinayetlerini duymaktan her gün tacize tecavüze uğramaktan sokaklarda, fabrikalarda özgürce yasayamamaktan bıkmadın mı ? Her fetvada kadını aşağılayan dinci gerici sisteme karşı sınıfının yanında olmak en öncelik sizin hakkınız mutfaktan fabrikaya her alanda sınıf mücadelesine..!

Karkeren hemu velat bibin yek..!
Dünyanın bütün işçileri birleşin

Devrimci Proletarya okuru

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*