Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Çorlu’da Dev Tekstil-İş temsilcileri ve işçiler gözaltına alındı

Çorlu’da Dev Tekstil-İş temsilcileri ve işçiler gözaltına alındı

GÖZALTILAR DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

Sabah saatlerinde Trakya’daki üyelerimizden Çorlu temsilciliğimizin basıldığını beraberinde Çerkezköy ve Çorlu’da gerçekleştirdikleri ev baskınlarıyla birlikte yaklaşık 10 kişinin gözaltına alındığı haberini aldık. Sendikamız adına yaptığımız tüm girişimlere rağmen gizlilik kararı gerekçe gösterilerek halen operasyonun gerekçesini ve sendika temsilcilerimizin ve üyelerimizin durumunu öğrenebilmiş değiliz.

Ancak sermayenin değil işçilerin, emekçilerin çıkarlarını savunan, yaşanan en küçük hak gaspına karşı işçilerin, emekçilerin yanında olan, kendine devrimci sınıf sendikacılığını ilke edinmiş bir sendika olarak yaşananlara şaşırmıyoruz.

Bugün sermaye iktidarı içine girdiği çok yönlü krizden çıkabilmek için tüm faturayı işçilerin, emekçilerin üstüne yıkıyor. Kriz bahanesiyle her gün işten atma haberleri, ücretlerden, çalışma koşullarına kadar birçok fabrikadan hak gaspları haberleri alıyoruz. Açıklanan Yeni Ekonomi Programı’ndan (YEP) da anlaşılıyor ki bu saldırılar artarak devam edecek. Ve sermaye iktidarı da bu saldırılarını kolayca hayata geçirmek için önce işçilerin örgütlerine ve öncülerine, beraberinde işçilerin her türlü hak alma eylemine saldıracak, baskısını daha da artıracak ve sindirmeye çalışacaktır. Ancak güneş balçıkla sıvanmaz. Baskıyla, zorbalıkla ne işçi sınıfının haklı ve meşru mücadelesinden bizleri alıkoyabilirsiniz, ne de işçileri bu cehennemde yaşamaya mahkum edebilirsiniz.

Sermaye devletinin gerçekleştirdiği bu saldırı karşısında boyun eğmeyeceğiz. İşçi ve emekçilere geleceksizliği, yoksulluğu dayatanlara karşı mücadelemizi büyüterek sürdüreceğiz.

Gözaltına alınan arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır!

DEVRİMCİ TEKSTİL İŞÇİLERİ SENDİKASI

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*