Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Cerrahpaşa’da direniş sofrası kuruldu

Cerrahpaşa’da direniş sofrası kuruldu

İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde çalışırken rotasyona uğrayan ve gittikleri yerde taşeron firma değiştiği için işten atılan 11 yemekhane işçisi, hastane bahçesine kurdukları çadırda direnişlerine 4.günde devam ediyor.

İşçiler Perşembe günü saat 12.00’de ‘Gelin soframızı birlikte kuralım” sloganıyla yemekhane boykotu gerçekleştirdiler.

Direniş çadırı önünde bir araya gelen işçiler ve direnişe destek vermek için gelenler burada kendi sofralarını kurdular. Yemekhane önünde ve hastanenin çeşitli bölgelerinde sesli bildiri dağıtımı ile boykot duyurusu ve çağrısı sabahtan itibaren yapılmıştı. Öğle yemeği saatinde de yemekhane önünde çağrılar sürüdürüldü ve yemekhaneye gelenler direniş çadırı önüne çağrıldı.

Direniş çadırı önünde DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu bir konuşma yaptı. Çerkezoğlu’nun konuşması Kocamustafapaşa Dayanışmasının sloganları ile kesildi. Direnişe destek için pankartları ile gelen dayanışma üyeleri işçiler tarafından coşkuyla ve sloganlarla karşılandı. “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “Yaşasın devrimci dayanışma”, “Atılan işçiler geri alınsın” sloganları hep birlikte atıldı.

Dayanışma üyelerininde çadır önünde yer almasının ardından Arzu Çerkezoğlu konuşmasına devametti. Çerkezoğlu “Asıl yolsuzluk taşeron sistemidir. Yolsuluk düzeninin sistemidir taşeronluk. Keyfi bir şekilde işten atılan bu arkadaşlarımız işlerine geri döneceklerdir. bu keyfiliğe izin vermeyeceğiz.” dedi.

Konuşmanın ardından hazırlanan sofrada hep birlikte yemekler yenildi.

Eyleme SES, TTB, Kocamustafapaşa Dayanışması, DİSK yöneticileri, Enerji Sen, Eğitim Sen temsilcileri de katılarak destek verdiler. Destek için gelenlere de söz verilen kürsüde “İşten atılanların işe alınmasına kadar eylemin devam edeceğiz. Bugün yemekhanedeki arkadaşlarımız yarın biz” denilerek eylem sonlandırıldı.

Cerrahpaşa işçilerinin eylemi 4. gününde ve devam ediyor. Hastane bahçesinde kurulu olan çadırlarına desteğe bekliyorlar.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*