Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Cerrahpaşa’da boykot

Cerrahpaşa’da boykot

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yemekhane işçileri rotasyon bahanesi ile farklı birimlere yollanan işçiler daha sonra sözleşme yenilenmeyerek işten atıldı. Taşeron şirketin işten atma saldırısına hastane yönetimi de sessiz kalarak ortak oldu.

İşten atılan Dev Sağlık İş üyesi işçilerde “İşimizi ekmeğimizi istiyoruz” diyerek direnişe geçmiş ve Hastane bahçesine çadır kurmuştu.

Direniş çadırında beklemeye devam eden işçiler bir yandan da seslerini duyurmak için çabalıyorlar. Çadır önüne açtıkları stantta imza toplayan işçiler imza vermek için gelenlere direnişlerinin nedenini ve amacını anlatıyorlar. Standa hem hastaneye gelen hasta ve yakınları hemde hastane çalışanlarının yoğun ilgisi ve desteği var.

Sağlık işçileri Perşembe günüde yemekhane boykotu düzenleyecekler. Tüm hastane bileşenlerinin katılacağı boykot ile taleplerini ve seslerini bir kez daha duyuracaklar.

Sağlık işçileri Cerrahpaşa Hastanesi bahçesinde bulunan direniş çadırında devam eden direnişlerine işçi ve emekçileri destek vermeye çağırıyorlar.

cerrahpasa

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*