Anasayfa » GÜNDEM » Hasan Ferit’in cenazesi Gazi’ye götürülüyor

Hasan Ferit’in cenazesi Gazi’ye götürülüyor

Küçükarmutlu’dan Gülsuyu Mahallesine getirilen Gedik’in cenazesi, burada vurulduğu yere götürüldü ve karanfil bırakıldı.

Hasan Ferit Gedik’in cenazesi, son yolculuğuna uğurlanmak üzere  Gülsuyu’nda yapılan anmanın ardından Gazi’ye doğru konvoylar eşliğinde yola çıktı.

Gazi’de ise cenaze bekleyişi devam ediyor. Eski Karakol önündeki yolda ateş yakan  kitle sloganlarla bekliyor. Yollar kızıl bayraklarla donatılmış durumda.

3 günün ardından Hasan Ferit Gedik’in cenazesi Gülsuyu’nda.

Küçükarmutlu’da kurulan polis barikatı sabah saatlerinde kaldırılmasının ardından başlayan cenaze ve anma programı için ilk olarak Küçükarmutlu Cemevi’nde anma yapıldı.Buradaki anmanın ardından cenaze Gülsuyu’na doğru yola çıktı.

Cenaze Gülsuyu Mahallesi’ne konvoy eşliğinde götürüldü. Cenaze mahallede alkışlarla karşılandı.

Burada gerçekleştirilecek anmanın ardından cenaze Gazi Mahallesine götürülecek ve Gazi Mezarlında defnedilecek.

Hasan Ferit Gedik’in cenazesi için Bolu Cezaevi’nden izin alan babası İbrahim Gedik, cenazenin ilk gün defnedilememesi üzerine cezaevine geri dönmüştü. Cenazeye izin krizinin aşılmasının ardından, Hasan Ferit Gedik’in babasına da cenaze izni çıktı. Baba İbrahim Gedik jandarmanın kontrolünde İstanbul’a yola çıktı.

Gazi Mahallesinde ise cenaze bekleyişi başladı. Otobüs yolunu trafiğe kapatarak ateşler yakan eylemciler cenazenin Gazi’ye ulaşmasını bekliyorlar.

Gedik’in cenazesi saat 17.00’de Gazi Mezarlığı’nda defnedilecek.

Gülsuyu Mahallesi’ndeki anma programını bu linkten izleyebilirsiniz

www.ustream.tv

gazi

hasan ferir

gulsuyunda

 

ferit

 

hasanferit

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*