Anasayfa » GÜNDEM » Çarpıcı bir teşhir foto-montajı

Çarpıcı bir teşhir foto-montajı

bobiler.org sitesi, Reyhanlı katliamının acı ve isyanının simgesi haline gelen fotoğrafı, askerlerin tuttuğu şemsiyeler altında yağmurdan korunarak ve gülerek açıklama yapan Obama-Erdoğan’ın arasına yerleştirerek karşıtlığı gözler önüne seren çarpıcı bir ajitasyon foto-montajına imza attı.

Gerçekten daha gerçek foto-montaj, internette tıklanma rekoru kırdı.

Reyhanlı’da yaşanan acı ve isyanın sembolü olan Döne Teyze patlamada hem torununu hem de kızını kaybetti.

Patlamanın ardından enkazın ortasında iki elini havaya kaldırmış feryat eden fotoğrafı ile zihinlere ve yüreklere kazınan Döne Teyze, o an ne söylediğini soran muhabirlere şunları söylemişti:

“Yer gök inledi. Hemen dışarı fırladım, peşlerinden gittim. Kızımla torunumun cesetlerini gördüm. Birbirlerine sarılıp gittiler. Yavrularım kucak kucağa gittiler. Ceset parçalarını, kollarını topladım. Yumuşacık kolları vardı. Torunumun kolunu naylon leğene attılar. İnsan o insan! Her yerde parçalanmış cesetler vardı. Patlamanın olduğu yerde sular fışkırıyordu. Arabalar parçalanmıştı. Biz ne yaptık? Savaş etmedik. Biz kime ne yaptık? Ne ettim yavrum? Ateşler yandı. Boşu boşuna gitti yavrularım. Biz ne yaptık, ne suçumuz vardı? Pisi pisine gittik. Allah dedim Muhammed dedim, adalet dedim, hükümet dedim. Yetişmedi hiçbiri!”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*