Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Cargill, Flormar, Bilgin Teksil işçileri Gebze’de buluştu

Cargill, Flormar, Bilgin Teksil işçileri Gebze’de buluştu

Bursa’dan İstanbul’a yürüyen Cargill işçilerini Gebze’de Flormar işçileri karşıladı. Bursa Cargill işçileri ile Gebze Flormar işçilerinin eylemlerine, Tuzla’dan Bilgin Tekstil fabrikası işçileri de katıldı. Feribot iskelesinden Gebze meydanına “Flormar işçisi yalnız değildir”, “Cargill işçisi yalnız değildir” sloganlarıyla yürüyen işçiler, 3. Havalimanı işçilerinin direnişi ve uğradıkları ağır baskıları da unutmadı, “İnşaat işçisi yalnız değildir” sloganı da atıldı.

Gebze meydanında ortak basın açıklaması yapıldı. Petrol-İş ve Tek Gıda-İş’ten yapılan konuşmalarda, “Cargill, Flormar, üçüncü havalimanında kölelik dayatılan inşaat işçilerinin, Tayaş işçilerinin ve başarıyla biten DHL Express işçilerinin tüm eylemleri birer adacık olarak Türkiye işçi sınıfının önünü ve cesaretini, mücadele alanını açmaya devam ediyor”, “154 gündür Cargil işçileri 125 gündür de Flormar işçileri mücadele ediyor. Bu iki mücadele de ikisi de kazanana kadar devam edecek. Bu mücadeleye destek veren sendikalara, üyelerimize, destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Biz bu meydanda bu gece sabahlayacağız. Sabah yürüyerek Flormar işçilerinin yanına gideceğiz” dedi.

Bursa ve Gebze’den direnişteki işçilerin buluşması ve birlikte eylem yapması, 3. havalimanı işçileriyle de dayanışmaları, işçi hareketinin gelişiminde küçük ama anlamlı bir adım oluşturuyor.

Cargill işçileri bugün Flormar işçilerinin direniş yerine dayanışma ziyareti gerçekleştiriyor. Ardından Kartal meydanına hareket edilecek, gece Kartal’da geçirilecek. Cargill işçileri, yarın Cargill genel müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacak, Cuma gününe kadar direnişlerini burada sürdürecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*