Anasayfa » GÜNDEM » Kürt halkına saldırılar Bursa’da da protesto edildi

Kürt halkına saldırılar Bursa’da da protesto edildi

Bugün sabah saatlerinden itibaren aralarında KESK genel merkezinin de bulunduğu 17 merkezde eş zamanlı olarak yapılan operasyonlar Bursa’da yapılan basın açıklaması ile protesto edildi.

KESK Bursa Şubeler Platformu tarafından organize edilen eylem saat 18:30’da Fomara meydanında yapıldı. Eylemde “Baskılar Bizi Yıldıramaz”, “Zafer Direnen Emekçinin Olacak”, “Yaşasın halkların kardeşliği”, “Biji Bıratiye Gelan” sloganları atıldı ve basın açıklaması yapıldı. KESK’in yaptığı standart basına açıklamalarına göre katılım daha yoğundu.

Basın açıklamasını SES Şube başkanı okudu. Yapılan açıklamada;
“Hukuksuz ve keyfi biçimde muhalif düşünen tüm kesimler saldırı ile karşılaşmaktadır. KESK’de bu saldırılardan nasibini almıştır. Bu saldırı ile emek ve demokrasi güçlerine KESK nezdinde göz dağı verilmek istenmiştir. 21 Aralık grevi sonrası 4688 sayılı yasaya karşı eylemlere hazırlandığımız bir zamanda bu saldırının gerçekleştirilmesi manidardır. Hiçbir baskının, yıldırma operasyonun bizleri sendikal hak ve özgürlükler mücadelemizden geri adım attıramayacağının bilinmesini istiyoruz” denildi.

Operasyon kapsamında Bursa Gemlik’te de bir sağlık işçisinin gözaltına alındığı ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı bildirildi.

Basın açıklaması yarın saat 14:00’de Fomara meydanında 4688 sayılı yasaya karşı 2012 maaş zamlarını protesto etmek için bodro yakma eylemi yapılacağı duyurusu yapılarak sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*