Anasayfa » GENÇLİK » Burjuvazinin Kutusunda Yolsuzluk Biz Gençlerin Kutusunda Yoksulluk…!

Burjuvazinin Kutusunda Yolsuzluk Biz Gençlerin Kutusunda Yoksulluk…!

Burjuva iktidarların hangisinde yolsuzluk yok ki? Burjuva hükümetler bizi yıllarca sömürmedi mi? Rengi adı değişse de…Kimi AKP gibi kutuda, kimi kasada, kimi yurt dışında banka hesaplarında biz işçi ve emekçilerin, işçi gençler ve işçi-öğrencilerin alınterinden çalınan milyon dolarları alıp götürmedi ki. Burjuvazinin kanında vardır hırsızlık, rüşvet, torpil, kara para vb…

Kokuşmuş köhnemiş bir düzende sağlam çivi olmaz. Haziran isyanı ile hesabı aslında işçiler, kent yoksulları ve biz gençler tarafından kesilen AKP hükümeti,şimdi burjuva güçler arasındaki çatışmanın etkisi ile iyice yaralanmış ve yıpranmış vaziyette, yerel seçimler arifesinde daha az yara ile nasıl çıkarım hesaplarında ancak AKP hükümetinin ulaştığı yönetememe krizi çok daha derin durumda ve seçimlerde başarılı bile olsa artık yönetemez hala gelmiş bir hükümet olarak yoluna devam edecektir. Kaldı ki bu kriz sadece AKP’nin de değil burjuvazinin yönetememe krizidir.

Dünya genelinde onlarca hükümet yönetememe duvarına toslamıştır. Şimdi sıra AKP hükümetindedir. “Kahraman” polislerini bir gecede harcasa da, göstermelik bir iki bakanı görevden alsa da, zaten olmayan Ethem’e, Aliye, Abdo cana gelince işlemeyen adalete çelme taksa da bu yolsuzluk ve talan her yere sıçramıştır. Kapitalizm kendini yiyen bir kurt gibidir.

AKP’de kendinden önceki burjuva hükümetler gibi kendini kemirmiştir. İşçi ve emekçilere azgınca saldırıda burjuvazinin son yıllarda ki en güçlü oyuncusu olmuştur. İşçi emekçilere yeni bir yem olarak sunulan Sarıgül ve CHP’de aslında bu kokuşmuş düzenin birer oyuncusudur. Yolsuzlukta burjuva hükümetler birbiri ile yarışmaktadır. Yolsuzluk konusunda esip, gürleyen bu ekibin iş işçi ve emekçilere saldırıya gelince aynı dili konuştuklarını biz iyi biliriz. Hepsinin dini imanı, paradır.

Biz gençler bu yolsuzluk ve talan konusunda kötünün iyisine razı olacak,ölümü gösterip sıtmaya razı olacak sivri sinekler değiliz. Gençlik olarak bu olan bitenin hesabını sormak için sokaklara alanlara çıkmalıyız. Kapitalist sistemin bu yolsuzluk ve yoksulluğa çare değil bizzat bu durumları yaratan sistem olduğunu kitlelere anlatmalıyız. Burjuvazinin kutusundan para çıkarken bizim kutumuz dan yoksulluk çıkmaktadır.

İşçi gençler ve işçi-öğrenciler olarak saatlerce karın tokluğuna sömürüldüğümüz bu ücretli kölelik düzenini unutmamalıyız. Bizim gençlerimiz fabrikalarda,inşaatlarda okul paraları için ölürken onların gençleri yurt dışında okumakta,son model arabalarında, gemilerinde,uçaklarında rahat etmektedirler. Bizlerin gençleri zorunlu askerlik uygulaması ile yıllardır süren kirli savaşta birbirini öldürmeye yollanırken,yada intihar etti yalanları ile öldürülürken,onların gençleri evlerinin karşısında yada sahte raporlar ile vatan,millet Sakarya edebiyatı yapmaktan geri durmamaktadırlar.

Kapitalizmin bu düzeninden kurtulmanın tek yolu örgütlü mücadeleden geçmektedir. Biz özgürlük dediğimizde kafamıza jop, gaz kapsülü ve plastik mermi inmektedir. Ancak onların gençleri çalma ve hırsızlık özgürlüğüne sahiptir.

Bizlerin evleri gece yarısı basılırken biz parasız eğitim için yerlerde sürüklenirken,onlar bizim gençlerimizi niye gece yarısı aldınız diye hesap sorma cür’etini göstermektedirler. Tüm cür’etimiz ve cesaretimizle sokaklara çıkmalı ve bu pisliği ancak sosyalizm temizler demeliyiz.

Sokağa Eyleme Taksime, Kızılay’a

İstanbul İçin 27 Aralık Cuma saat:19.00’da Taksim meydanına

Ankara için 27 Aralık Cuma saat:19.00’da Kızılay meydanına

www.sinifsiz.org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*