Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Bir mobbingci daha kollandı ve ödüllendirildi

Bir mobbingci daha kollandı ve ödüllendirildi

Tecavüzcüler gibi mobbingcilerin de ödüllendirilmesinde bir örnek daha yaşandı. İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Unkapanı Ek Hizmet Merkezi‘nde çalışan BES işyeri temsilcisi Sibel Yüksel, 2000 yılından bu yana işyerinde mobbinge ve cinsel tacize maruz kaldı. Sibel Yüksel’in açtığı davada mahkeme tacizciye 3 ay 22 gün hapis cezası verirken, çalıştığı kurum da kınama cezası uyguladı.

Ne var ki, sistemin arkasında olduğunu ve kollandığını bilen tacizci, Sibel Yüksel’e yönelik saldırılarını sürdürdü. Dahası Yüksel, tacizci ile aynı odada görev yapmak zorunda bırakılarak tahammül sınırları ile oynandı. Sibel Yüksel’in çalıştığı odanın değiştirilmesi istemi çalıştığı kurum tarafından umursanmazken, İstanbul Valiliği’ne şikayeti üzerine oda değişikliği yapıldı. Sibel Yüksel’in maruz kaldığı mobbinge karşı tacizcinin başka bir birimde görevlendirilmesini ve hakkında disiplin soruşturması açılmasını istemesi ise, işyerinde yeni temsilci olan Yüksel’e sürgün cezası olarak döndü.

Olayla ilgili olarak Mobbinge Son Kampanyası tarafından düzenlenen basın açıklamasında, tacize sessiz kalınmayacağı belirtilirken, Sibel Yüksel’e verilen sürgün cezasının geri alınması talep edildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*