Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Bir günde 6 işçi hayatını kaybetti

Bir günde 6 işçi hayatını kaybetti

Kapitalist sistem işçi kanına doymuyor. İş cinayetleri aralıksız sürüyor. Bugün farklı illerde yaşanan iş kazaları sonucunda 6 işçi yaşamını yitirdi.

İstanbul

Beşiktaş Zincirlikuyu’da bulunan Zorlu Center’ın 1. Blok 17. katında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangında 1 işçi hayatını kaybetti.

Üsküdar’da bir villa inşaatının bahçesinde ‘hilti’ ile çalışan 22 yaşındaki Başar Mustafa Keleş’in üzerine kaya düştü. Kaya parçasının altında kalan Keleş, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Trabzon

Trabzon’un Çaykara İlçesi’nde yapımı devam eden Balkodu- 2 Hidroelektrik Santralı inşaat alanına çığ düştü. İlk belirlemelere göre 1 işçi hayatını kaybederken 4 işçi çığ altında kaldı. HES şantiyesinde çığ altındaki kalan işçileri kurtarmak için çalışma başlatıldı.

Kayseri

Kayseri’de elektrik arızasını gidermek için yüksek gerilim hattına çıkan KCETAŞ işçisi Şamil Yaldız yüksek gerilim hattına kapılarak düştü. Hastaneye kaldırılan 46 yaşındaki işçi, hayatını kaybetti.

Konya

Konya’da özel bir şirkete ait yol yapım şantiyesindeki bir arızayı gidermeye giden Seyit Ahmet Kurt ve Muharrem Çağlar adlı işçiler, kamyonetlerinin çukura düşmesi sonucu yaşamını yitirdi.

Basından

İs_kazası_değil_cinayet

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*