Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Bir Greif’ten diğerine

Bir Greif’ten diğerine

Greif direnişinin 17. gününde OSB-İMES’de bulunan diğer Greif fabrikasına destek eylemi gerçekleştirildi.

Çarşamba günü saat 17.00’de  bir araya gelen kitle Greif fabrikasına yolu kapatarak yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş boyunca “İşgal, grev, direniş”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Greif işçisi yol gösteriyor”, “Zafer direnen işçilerin olacak” sloganları atıldı.

Greif fabrikasının önüne geldiğimizde Hadımköy’deki Greif fabrikasında üretimi durduran işçileri beklerken sloganlarımızla fabrika içindeki direnişçi işçilere sesimizi duyurduk.

Hadımköy Greif fabrikasını işgal eden işçilerin sesi uzaktan ama gür çıkarak bize kadar ulaştığında aynı güçle sloganlarımızı ortaklaştırdık. İşçilerin kitlesel olarak sınıf kinini alıp geldiği, haklarını alana kadar uzlaşmayacaklarının habercisi olarak gece kararlılığında gün gibi açıktı.

İşçilerin de fabrika önüne gelmesiyle birlikte Sendika temsilcisi basın açıklamasında şunlara değindi; bizler 17 gündür direnişteyiz, 17 gündür istediğimiz şey taşeronlaşmanın kaldırılıp işçilerin kadrolu olarak çalıştırılması, ücretlerde iyileştirme, güvenceli çalışma, ücretlerin tam yatırılması, mesainin kesilmemesi. Bizler bu doğal haklarımızı isterken patronlar bizi tehdit ediyorlar, fabrikayı taşıyacaklarını söylüyorlar. Bizlerde onlara diyoruz ki, biz fabrikamıza da işimize de sahip çıkıyoruz! Direnişimiz haklarımızı alıncaya kadar sürecek.

Sık sık “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Zafer direnen işçinin olacak”,” İşgal, grev, direniş, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganları atıldı. Eylem halaylarla son buldu.

20140226_174645

20140226_182136


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*