Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Referandum eylemleri: Hayır bitmedi daha yeni başlıyor

Referandum eylemleri: Hayır bitmedi daha yeni başlıyor

Referandum sürecindeki baskı ve dayatmalardan sonra, YSK ve referandumla birlikte sandık hileleri protesto edildi. Akşam saatlerinde sokağa çıkan işçiler, gençler, kadınlar İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana başta olmak üzere bir çok il ve ilçede eylemdeydi.

Kadıköy

Süreyyapaşa Operası önünde toplanan kitleler, “Bu seçim meşru değildir” pankartıyla, Hayır dövizleriyle yürüdü. “Hayır daha yeni başlıyor”,”YSK’ halka hesap verecek”,”Hırsız, katil, Erdoğan” sloganları öne çıktı. Modanın içinden çarşıya, daha sonra rıhtımdan  YSK’ binasının yakınlarına yürüyen kitle sonra basın açıklaması yaptı.

Beşiktaş

Beşiktaş’ta Kartal heykeli önünde buluşan kitle Beşiktaş sokak ve caddelerini turlayarak, “İsyan, devrim, özgürlük”, Hayır bitmedi, dedi.

İstanbul’un Bakırköy, Avcılar, Gazi, Sarıyer, Sarıgazi, İkitelli, Esenyurt, Alibeyköy’de eylemler sürerken; Ankara, İzmir ve Adana, Hatay, Eskişehir, Samsun ve Antalya olmak üzere benzer şekilde binlerce kişi sokağa çıktı.

Kitleler YSK kesin sonuçları açıklayana kadar her gün akşam eylemlerini bıraktıkları yerden devam edecekler…

İşçiler olarak kendi taleplerimizle sokağı bırakmayalım, işçilerin Hayır’ı devrimle biter. AKP’si YSK’sıyla devleti ve sermayesine karşı topyekun mücadeleyi yükseltelim!

 

Kadıköy yürüyor #hayır

Posted by Devrimci Proletarya on Montag, 17. April 2017

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*