Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Beşiktaş Belediyesi’nde Direniş Sürüyor

Beşiktaş Belediyesi’nde Direniş Sürüyor

Beşiktaş Belediyesin’de işten atılan taşeron işçilerin direnişleri sürüyor. Zabıta saldırısının ardından direnişin üçüncü gününde de belediyenin beslemesi çeteler işçilere bıçak ve sopalarla saldırdı.

Belediye binası önünde süren direnişe ilk olarak polis ardından zabıtalar saldırmıştı. İşçiler zabıta saldırısı ile belediye önünden sürülmüşlerdi. Bunun üzerine işçiler direnişi karşı kaldırımda sürdürüyorlar. İşçiler Genel-İş üyesi oldukları için işten atıldıklarını belirtiyorlar. işçiler “İşimizi geri istiyoruz” önlükleriyle ve “Sendikaya üye olduğumuz için Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar bizi işten attı-İşimizi geri istiyoruz!” ozalitiyle direnişlerinin sürdürüyorlar.

İşçiler belirli aralıklarla slogan atarak “direne direne kazanacağız” diyorlar. Belediye Başkanı bizaat direnişe karşı saldırgan tutumunu sürdürüyor. Belediye tarafından Akşam gazetesine servis ettirilen asılsın haber ile işçilerin DHKP-C bağlantılı olduğu ve bu yüzden işten atıldıkları yalanı söyleniyor.

Temizlik işlerinde çalışan 400 taşeron işçisi olarak Genel İş Sendikası’na üye olduklarını belirten işçiler sendikayı bu süreçte hiçbir şekilde yanlarında göremediklerini belirttiler. DİSK Genel Başkanı Kani Beko’yu ve Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan’ı telefonla aradıklarını belirten işçiler buna rağmen sendika yöneticilerinin yanlarına dahi uğramadıklarını anlattılar.

İşçilere bu günde elinde bıçak ve sopalar bulunan belediye beslemesi çeteler saldırdı. İşçiler bu kişileri tanıdıklarını Belediye Başkanının bizzat bu kişileri beslediğini belirtiyorlar. İşçiler her türlü saldırıya ve baskıya rağmen direnişlerini sürdürüyorlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*