Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » BES İstanbul 3Nolu Şubeden Soruşturmalara Karşı Eylem

BES İstanbul 3Nolu Şubeden Soruşturmalara Karşı Eylem

Sermaye diktatörlüğün kamu işçilerine dönük saldırıları sürüyor. Son KHK ile bir çok kamu işçisi soruşturma bile geçirmeden ihraç edilmişti. Kamu işçilerinin saldırılara karşı eylemleri de sürüyor. Yaşanan bu süreç karşısında KESK, DİSK bürokratlarının militan ve sokak eylemleri yerine yazılı açıklamalar yaptığı bir dönemdeyiz oysa böylesine güçlü saldırılar ancak sokakta savuşturulur nasıl ki KESK ve DİSK militan sınıf eylemlerinin sokağından doğduysa onu salona hapsedenler tarihsel yenilgileriyle er yada geç yüzleşecekler.

BES İstanbul 3 Nolu Şube üyeleri Bostancı Vergi Dairesinden 15 Haziran 2016 tarihinde yapılan eylem nedeniyle soruçturmaya uğrayan ve görevden alınan  üyeleri için bir basın açıklaması gerçekleştirdi. BES yeleri adına açıklamayı iş yeri temsilcisi Semra Aya okudu.

Eylemde basın açıklamasının yanı sıra BES İStanbul 3 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyesi Taylan Özgür Tekmil’de srece dair bilgilendirme yaptı. Eylem “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganlarıyla sonlandırıldı.

Basın açıklamasında 15 Haziran 2016 tarihinde sendika tarafından yapılan ve Türkiye genelinde sendikanın son süreçte yaptığı en çok ses getiren eylemden dolayı üyelerinin ihraç edildiği ve açığa alındığı. Oysa eylemlerin olduğu süreçte hiç bir soruşturma olmadığı aylar sonra bu eylemlerin birer bahane olarak kullanıldığı vurgusu yapıldı. Ayrıca sendika olarak bu hukuksuz uygulamayı yapan İstanbul Vergi dairesini uyardıklarını belirtiler.  Hukuksal sürecin başlatılacağı söylendi.  Basın açıklaması sendikanın soruşturmaya uğrayan 40 üyelerinin yanında olacaklarının belirtilmesi ile son buldu.

image1-1024x578

image2-1024x578

image-1024x578

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*