Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » BEDAŞ işçileri zaferi kutladı

BEDAŞ işçileri zaferi kutladı

Direnişçi BEDAŞ işçileri Taksim yrüyüşlerinin 33.sünü ve aynı zamanda sonuncusunu bu cuma gerçekleştirdiler.

Perşembe günü BEDAŞ binası işgali sonrasında gerçekleşen görüşmede BEDAŞ yönetimi sorunu çözmek için taşeron patronları ile görüşeceğini ve bu sefer çözüm için net bir adım atılacağı söznü vermişti. Cuma sabah sendikanın da yer aldığı görüşmede işçilerin işe geri dönme yolu açıldı. BEDAŞ işçileri direnişlerinin 208. gününde kazandılar.

İmzalan mutabakat ile işçilerin Ocak ayı itibari ile işlerine dönmeleri sağlanacak. Bu karar işçiler tarafından coşkuyla karşılandı. İşçiler zaferin sokakta kaznılacağını bir kez daha göstermiş oluk dediler.

Direnişin gelenekselleşen cuma yürüyüşü için işçiler yine Galatasaray Lisesi önünde buluştular. Bu sefer adres Taksim Meydanı oldu. Meydana zafer halayları çekmek için yüründü. “BEDAŞ işçisi kazandı”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz”,“Direne direne kazandık”, “Zafer sokakta kazanlır” sloganları ile yüründü Taksim’e. İşçiler ve onları direnişleri boyunca destekleyen kurumlar son açıklamayı hep beraber burada yaptılar.

Enerji Sen başkanı Kamil Kartal yaptığı konuşmada başta BEDAŞ işçileri olmak üzere direnişleri boyunca kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek başladı konuşmasına. Kamil Kartal “Zaferin sokakta kazanışacağını bir kez daha göstermiş olduk bu direnişle” dedi.

Daha sonra yapılan konuşmaların ardından çekilen halaylarla kazanım kutlandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*