Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » BATİS’e Yapılan saldırıyı kınıyoruz!

BATİS’e Yapılan saldırıyı kınıyoruz!

Sendikalara Saldırı İşçileri Yıldıramaz!
Basına ve dost kurumlara;

İstanbul Şirinevler’de faaliyet gösteren, yoksul bırakılan İşçi ve İşsizlerin örgütü Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası (BATİS) temsilciliği 13.10.2012 Cumartesi saat 13.00’de 15 sivil polis tarafından basıldı.

Sendika binasının bulunduğu sokağı trafiğe kapatan polisler “Suçluları arıyoruz” bahanesiyle, ellerinde arama kağıdı dahi olmadan yaklaşık 4 saat boyunca sendikanın altını üstünü getirdiler. Evrak ve Klasörleri yerlere saçtılar, bilgisayarları söktüler, sendikada yaklaşık 7 sendika gönüllüsü ve ziyaretçisinin üstünü zorla aradılar. Terör estirdiler.

Saat 17:00 gibi arama kararı getirerek sendika binasını terk eden polisler, sendika bilgisayarlarının hard disklerini ve BATİS’in son bir haftadır hakları için mücadele ettiği, Şeker Tekstil işçilerinin listesini de yanlarında götürdüler. Şeker Tekstil işçileri geçen hafta toplu olarak işten atılmış, işyeri önünde BATİS öncülüğünde eylem yapan işçilere, Şeker Tekstil patronunun adamlarının saldırısı sonucu bir sendika aktivisti hafif yaralanmış ve sendikamız, Şeker Tekstil hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Sendikamızın Şirinevler temsilciliğine yapılan bu saldırı; yoksullaştırılan, gelecekleri çalınan; işçilere, işsizlere, güvencesizlere yönelmiş bir saldırı, bir devlet terörüdür. Sendikamız nezdinde sınıf örgütleri gözden düşürülmeye, sermayeye karşı dik duran sendikaların kolu kanadı budanmaya çalışılıyor. Gönüllülerimiz korkutularak sendikamız yalnızlaştırılmak isteniyor. Sendikamızın işçilerle, emekçilerle kurduğu sağlam bağlar kopartılmaya çalışılıyor.
AKP’nin “ileri demokrasisi” işçilerin sendikalaşmasının önünü kesmek için bin bir kurnazlık peşindedir. Bunun için işçilerin aleyhine düzenlenen sendika yasası meclistedir. Fakat onlara bu da yetmiyor! Devletin kolluğu sendikamıza saldırıyor. Bağımsız sendikalarımızda gönüllülerin fedakarlık ve emeğiyle var ettiğimiz BATİS’imizi kriminalize etmek, dayanışmacılarını, gönüllülerini, işçileri ürkütmek, sendikamızı öcüleştirerek tecrit etmek istiyorlar.

Ama şunun iyi bilinmesi gerekir ki, gerçek bir işçi örgütü hiçbir zaman susturulamaz.

Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası (BATİS) sadece işçilik hakları için değil, her bakımdan yoksullaştırılan hayatımızda işçilerin ayakta kalma mücadelesinde dayanışmayı gönüllülerle beraber örmekte; işçi sendika omuz omuza sermaye düzenine karşı dik durmakta, mücadele yürütmektedir. Bundan sonra da yılmadan pes etmeden, baskılara boyun eğmeden sınıf mücadelemiz sürecektir.

İstanbul Şirinevler temsilciliğimize yapılan saldırıyı, devlet terörünü kınıyor, Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası (BATİS) Genel Yönetim Kurulu olarak baskılar bizi yıldıramaz diyoruz.

Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası (BATİS) Genel Yönetim Kurulu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*