Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Dev Sağlık İş İl Sağlık Müdürlüğü önünde

Dev Sağlık İş İl Sağlık Müdürlüğü önünde

Son dönemde örgütlü olduğu hastanelerdeki taşeron sağlık işçilerine yönelik işten atma saldırılarını protesto etmek ve atılan işçilerin işe geri alınması talebiyle Dev Sağlık İş, İl Sağlık Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaptı.

Kendilerine dayatılan haksız hukuksuz ibranameleri kabul etmeyip, imzalamadıkları için Süreyyapaşa Hastanesi’nde işten atılan ve 101 gündür direnen üç işçi ile benzeri hukuksuz uygulamalar sonucu işsiz kalan ve üç haftadır işe geri alınma mücadelesi veren Koşuyolu Hastanesi işçisinin de katılımıyla eylem Çemberlitaş’da bulunan İl Sağlık Müdürlüğü önünde gerçekleşti.

Saat 12.30’da toplanmanın ardından Dev Sağlık İş Başkanı Arzu Çerkezoğlu bir açıklama yaptı.
Çerkezoğlu Hukuksuz uygulamalara atfen hazırladıkları ibranemeleri İl Sağlık Müdürlüğüne sunarak “bunları imzalarmısınız?” diye sordu.

Eylemde ayrıca DİSK yöneticisi Ali Rıza Küçükosmanoğlu’da söz alarak “Bu ibranamelerin haksız ve hukuksuzluğunu İl Sağlık Müdürlüğüde kabul etmiştir. Bunun gereği neyse yapılmalıdır” dedi.

TTB Merkez Konseyi Üyesi Dr. Osman Öztürk’te eylemde söz alarak “Sağlık hizmetinde emek kolektiftir.
Burada yapılan saldırı da dotorundan hemşiresine tüm sağlık çalışanlarınadır. Derhal bu hukuksuzluk ortadan kaldırılmalıdır” dedi.

Daha sonra direnişte olan Koşuyolu Hatanesi işçisi Ziya İncedere söz aldı.
İncedere “İşi, aşı, onuru işin direnen bir işçi olarak mücadelemi sürdüreceğim. Benzeri direnişlerle birleşerek güçleneceğiz. Sorun çözülmez ise ailemle çolum çocuğumla sorumun asıl muhattaplarının karşısında olacağım” dedi.

Konuşmalar ardından eylem atılan sloganlarla son buldu. Eylemde “Sağlıkta taşeron ölüm demektir”, “Atılan işçiler geri alsın”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” ve “Gün gelecek devran dönecek AKP hesap verecek” sloganları atıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*