Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Bakırköy’de Yeniden Anlaşma Sağlandı

Bakırköy’de Yeniden Anlaşma Sağlandı

Bakırköy Belediyesinde ayın 19.da yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanmış ancak belediye bir gün sonra ek protokol dayatmasında bulunmuştu. İşçilerin kararlı duruşu sayesinde Belediye Başkanı geri adım atmak zorunda kalarak yeniden işçilerin belirledikleri koşullarda anlaşma imzaladı.
Bakırköy Belediye işçisi kararlı duruşu sayesinde direnişi kazandı. İşçiler kendilerinden sonra sıranın Avcılar işçisinde olduğunu dile getirdiler.
Belediye-İş sendikası 7 aydır süren görüşmeler sonrasında bir anlaşma sağlanamadığı için grev kararı almış ve 17 Ekim günü grev çadırını kurmuştu. Direnişin 3. gününde sendika anlaşma sağlandı açıklaması yapmıştı. Ancak belediye ayak direyerek ek protokol dayatmasında bulunmuştu. İşçiler ortak karar alarak direnişe devam demişlerdi.

İmzalanan protokol şu şekilde;

1- Birinci yıl için yüzde sekiz, 155 lira zam, 25 kuruş kıdem. İkinci yıl içinde yüzde 7 zam,

2- Tiyatroda çalışanlar için 90 lira taban, 100 lira her ay aile ve sosyal yardımı, 1 Mayıs’ta 570 lira, Kurban ve Ramazan bayramlarında 500’er lira, 22 Kasım’da 15 günlük ikramiye taraflarca kabul edildi. Bu ikinci yıl için yüzde 7’ye tekabül etmektedir.

işçiler pazartesi günü iş başı yapacaklar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*