Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Bakırköy Belediyesinde Grev Başladı; “Sizleri Sınıfça Alkışlıyoruz”

Bakırköy Belediyesinde Grev Başladı; “Sizleri Sınıfça Alkışlıyoruz”

Bakırköy Belediyesinde çalışan ve Belediye-İş’e bağlı 530 işçi TİS sürecinin sonuç vermemesi üzerine greve çıktı.

Belediye işçileri daha önce Bakırköy Özgürlük Meydanında yapilktıkları çağrı ile bugün greve başlayacaklarını duyurmuştu. Sabah 07.00’da Belediyenin önünde bir araya gelen işçiler belediye önüne grev pankartı asarak mücadeleye başladı.

Saat 08.30 civarında kitle sloganlar ile toplanmaya başladı. “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz”, “İş Ekmek yoksa barışda yok”, “Direne direne kazanacağız”, “Direnen işçiler asla yenilmez”, “Sözleşme hakkımız Söke söke alırız”, “Zafer direnen emekçinin olacak” sloganları sık sık atıldı. CHP nin “Milletçe alkışlıyoruz” sloganına karşılık olarak işçiler “Sizleri sınıfça alkışlıyoruz” şeklinde sloganını sıklıkla attı. DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası da greve çıkan işçilere destek verdi.

Kitlenin yanına gelen Belediye başkanı ıslıklar alkışlar ve sloganlarla karşılandı. Yaptığı konuşmada işçilerin haklı olduğunu düşündüğünü, anlaşamayacakları bir konu olmadığını ama içerde çalışanların huzurunu bozmamalarını işçilerden istediğini belirtti. Greve başlayan işçiler bizim huzurumuz ne olacak diye belediye başkanına tepki gösterdi.

Belediye Başkanı grev sürecini konuşmak için saat 12.00’de işçileri Yunus Emre Kültür Merkezine davet etti. İşçilere orada sorunlarımızı konuşalım diyerek alandan ayrıldı.

Belediye Başkanının alandan ayrılmasından kısa bir süre sonra Belediye-İş Temsilcisi bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Yunus Emre Kültür Merkezine gidilmeyeceğini Belediye Başkanı görüşmek isterse burada Belediyenin önünde görüşebileceklerini belirtti.

Belediyenin önünde bekleyiş devam ediyor.

bakir2

bakir3

4

5

6

7

8

10

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*