Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » “Baba sen hırsızlık yapmışsın”

“Baba sen hırsızlık yapmışsın”

Direnişlerinde 127. gününü geride bırakan Avcılar Belediyesi Temizlik işçilerinin direnişi devam ederken geçtiğimiz hafta maa14199517_687273011425007_4710822225726467020_nşları ödenmediği iş bırakan Belediye işçilerinin de işten atılmasıyla direnişçi işçi sayısı 300 üzerine çıktı.

Belediye işçileri iş kanunun 25/2 maddesi olan yüz kızartıcı suçlardan işten atılmalar ile sendikal örgütlenmenin engellenmesi bir yana kişisel hayatlarında dahi önlerine çıkan bir onur meselesi haline geldi.

Maaşı ödenmediği için iş bırakan ve işten atılan Yusuf Karabulut’a  oğlunun”Nereye gidiyorsun baba?” sorusuna “İşe gidiyorum” deyince oğlu “Baba sen hırsızlık yapmışsın öyle diyorlar, şimdi ne işine gidiyorsun?“ diye sorması maddi sorunlar da yaşayan işçiyi intihar etme girişiminde bulunmaya kadar götürdü. Avcılar Belediyesi karşısında bulunan caminin minaresine çıkarak işe geri alınmaz ise intihar edeceğini ifade etti. Direnişteki işçi arkadaşları ve sendikacılar tarafından ikna edilen Yusuf Karabulut Belediyenin tüm karalamalarına, saldırılarına rağmen direnişçi işçilerin arasında direnmeye devam edecek kararlılığı göstererek kendisine yapılan iş teklifini kabul etmedi.

Oğlundan hırsızlık kelimesini duymaya dayanamayıp intihar girişiminde bulunan işçiye iş teklifi yapan belediye de bir kez daha onurlu bir duruşla karşılaştı Yusuf Karabulut sadece kendisinin değil tüm direnişçilerin işe geri alınmasını talep etti.

Ya hep beraber ya hiç birimiz!

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*