Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Avon işçileri direnişi büyütmeye çağırıyor.

Avon işçileri direnişi büyütmeye çağırıyor.

Avon’da sendikal faaliyet sürdürdükleri için 19 Mayıs günü Gebze deposunda çalışan 8 kadın işçi işten atılmıştı. 60. gününe yaklaşan direnişte, işçiler Gebze’de ki Avon deposu önünde direnişlerini sürdürürken, aynı zamanda her Cuma kağıthane’de ki Avon merkezi önünde direnişlerini yaygınlaştırmaya çalışıyor. Cuma günü Saat 15:30’da Avon önüne yürümek Avon işçileri Facebook’tan oluşturdukları etkinlikle çağrıda bulundu, gelemeyenler içinse Avon merkezini arayarak rahatsız edilmelerini istiyor. Açıklama şöyle:

Avon 19 Mayıs günü Gebze deposunda çalışan 8 işçiyi işten çıkardı. Deneyimli ve bazıları en iyi eleman seçilmiş, üretim hattının farklı her noktasında çalışabilecek yetenekte işçiler kapının önüne kondu.

http://dgd-sen.org/icerik/detay/tebrikler-avon-turkiye-bizi-guclendirdin

Avon direnişi Gebze’de sürerken, Kağıthane’deki Avon Genel Müdürlüğü önünde direnişi büyütmeye gittik. Taleplerimiz kabul edilene kadar destek eylemlerimizi sürdüreceğiz. Bütün emek ve kadın örgütlerini, işçi, demokrasi dostlarını tekrar direnişi büyütmeye bekliyoruz.

Gelme fırsatı bulamayanları Avon Genel Müdürlüğünü ve Avon Müşteri İletişim Merkezini arayarak protestolarını iletmelerini bekliyoruz: Telefonlar: (212) 473 11 00 / (212) 473 12 12

Buluşma Yeri: Çağlayan adliyesi önü (çağlayan meydanı)
Buluşma Saati: 15.30

Yer: Tekfen Kağıthane Ofispark A Blok Kat: 4/11 Merkez Mah.
Bağlar Cad. No: 14 Kağıthane, İstanbul

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*