Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Avcılarda Yeni İşten Atma Saldırısı ve Direniş

Avcılarda Yeni İşten Atma Saldırısı ve Direniş

Avcılarda Taşeron temizlik işçilerinin direnişi sürüyor işçilerin direnişi 4 ayı geride bıraktı. Ancak işçiler kazanana kadar direnişte kararlılar. Öte yandan Şantiye’de çalışan temizlik işçilerinin maaşları iki aydır ödenmiyordu. Önceki gün işçiler iş bırakarak Avcılar’da çöp toplamamışlardı. Bunun üzerine Tomurcuk firması ve Avcılar belediyesi güvencesiz göçmen işçileri temizlik görevinde kullanmak istemişti. Ancak bu işçiler tarafından durum göçmen işçilere anlatılarak engellenmişti. Telaşlanan patron sendikayı çağırarak ödemeleri yapmayı kabul etmiş ilk aylıkları hemen vermişti. Ancak 10 işçinin işten atıldığı bilgisi üzerine anlaşma sağlansa da işçiler direnişi sürdürmüşlerdi.

Bunun üzerine Handan Toprak ve Tomurcuk firması geri adım atarak işçileri geri almak zorunda kalmıştı. Belediye meclis üyeleri CHP yöneticileri ve Avcılar Belediyesi patronu Handan Toprak dün verilen sözler ortadayken bugün burjuvazinin ahlaksız yüzünü birkez daha gösterdiler. 45 işçi işten atıldı. işçiler daha önceki maddeden 25/2’den atıldılar. Ancak asıl yüzü kızarması gereken ve onursuz olan Avcılar Belediyesi Patronu ve Tomurcuk firması patronudur. İşçiler “Handan Toprağa küfür etti” yalanı üzerine bu maddeden işten atıldılar. Küfür olarak algılanan slogan “İşçi Düşmanı Handan Toprak” sloganıdır. Bizler biliyoruz ki Handan Toprak’ta Partisi CHP’de işçi düşmanıdır. Burjuvazinin bütün partileri işçi düşmanıdır.

Şuan için işçiler yeniden iş bıraktılar. Gündüz vardiyası ve gece vardiyası iş başı yapmadı. İşçiler iyi niyetleri karşısında direnen işçilerin işten atıldığını belirtiyorlar. Direniş büyüyecek ve kazanacağız diyorlar.  Ayrıca işten atılan işçilerin sayısının 100 geçeceğine yönelik söylentiler var.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*