Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Avcılar Belediye İşçileri CHP İl Başkanlığına Yürüdü

Avcılar Belediye İşçileri CHP İl Başkanlığına Yürüdü

Avcılar’da Belediye’de çalışan taşeron işçiler 51 gündür direniyorlar. Direnişte ki işçiler bugün Avcılar’da işçi ve emekçilerden topladıkları 40 bin imzayı eylemli bir şekilde CHP İstanbul İl Başkanlığına bıraktı.

Saat 13.00’da Tünel Meydanın’da toplanan işçiler “Direne direne kazanacağız”, “Taşeron işçiler köle değil” sloganlarıyla beklediler. Polis işçilerin dün Galatasaray çağrısının ardından buradan Tünel’e yürüyüşe izin olmadığını söylemişti. Ancak işçiler ikinci bir grubu İstiklal Caddesin’den yürüterek polis dayatmasını boşa çıkardı.

İşçiler “Sendika Haktır Engelenemez” pankartı ile CHP İl Başkanlığına yürüdüler. Polis yürüyüş boyunca işçileri takip etti. Çok sayıda sivil polisin yanı sıra, çevik kuvvet CHP ilçe binasının önüne barikat kurmuştu. CHP binasının önüne kadar yürüyen işçiler burada bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada CHP yönetimi uyarıldı. İşçilerin sabrının taştığını artık kimsenin sabır beklememesi gerektiğini belirttiler. Ardından direniş komitesinden işçiler imzaları CHP İl Başkanlığına teslim etmek için CHP binasına gitti. Ancak CHP yönetimi işçileri binanın girişinde verin imzaları gidin diyerek karşıladı. CHP yönetiminin bu tutumu işçiler tarafından protesto edildi. Heyet içerdeyken işçiler oturma eylemi yaparak arkadaşlarını bekledi.

Eylem atılan sloganların ardından sona erdi. İşçiler daha da kararlı olduklarını, direniş biter diyenlerin yanılacağını dile getirdiler. Öte yandan Belediye Başkanı 3 gün iş bırakma eylemi yapan işçilerin 3 günlük maaşlarını keserek işçileri dava etmiş durumda.

image6-1024x765

image7-1024x765

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*