Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Ankara’da Kadın Platformu Eylemi Gerçekleştirildi!

Ankara’da Kadın Platformu Eylemi Gerçekleştirildi!

Ankara’da Kadın Platformu tarafından örgütlenen 8 Mart eylemi gerçekleştirildi.Saat 12:00’den itibaren Kolej Meydanında toplanıldı ve kortejler oluşturularak Ziya Gökalp Caddesi’ndeki etkinlik alanına kadar bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Yaklaşık 2000 kişinin katıldığı eylemde taciz, tecavüz,özgürlük ve barış temaları ağırlıklıydı. En önde Kadın Platformunun “Tacize, Kadın Katliamlarına, Tecavüze, Erkek Egemenliğe Karşı Özgürlük Ve Barış İçin Yürüyoruz” pankartı yer alırken, en kitleseli DÖKH olmak üzere birçok kurum eylemde yerini aldı.

TMMOB’un katılımı geçen seneye göre daha iyiydi. KESK ise 8 Mart’ta iş bırakma kararını almasına rağmen zayıf bir katılım sergiledi.

KESK’de geçen sene zayıf da olsa erkek katılımı var olmasına rağmen bu sene erkekler eylem alanında yoktu.

İşçi Kadın Meclisi “Kendi Kararlarımızı Özgürce Verebildiğimiz Yeni Bir Yaşam İçin Mücadeleye” ozaliti ile eyleme katıldı. Eylemde kadın ve erkeğin bir arada yürüdüğü tek kortej İşçi Kadın Meclisi idi.

Eylem boyunca “Eşit işe, eşit ücret”, “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz”, “Yaşasın devrim yaşasın sosyalizm”, “Ücretsiz, nitelikli kreş ve bakımevi”,”Yeni bir yaşam için mücadeleye” atılan sloganlardan bazıları idi.
Ayrıca alanda İşçi Kadın Meclisi “Sınıfsız, Sınırsız, Sömürüsüz Yeni Bir Yaşam” başlıklı bildirilerini dağıttı.

IMG_2724

IMG_2727

IMG_7762

IMG_2723

IMG_2718

IMG_2717

IMG_7766-e1362756176835-681x1024

IMG_7760

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*