Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Ankara’da Greif’le dayanışma eylemi

Ankara’da Greif’le dayanışma eylemi

Greif işçilerinin haklı ve onurlu mücadelesine destek verelim!

İstanbul Hadımköy’de kurulu bulunan Greif Çuval Fabrikası’nın  DİSK Tekstil Sendikası’na üye işçileri, insanca çalışma koşulları ve sosyal hakları için fabrikayı işgal ederek haftalardır direnişe geçmiş bulunuyorlar. Direnişin öncesinde dört fabrikada 1500 işçi 44 ayrı taşeron firma altında köle gibi çalıştırılıyordu.

Greif işçileri tüm işçi sınıfının başına çöreklenmiş taşeron belasına karşı kararlı bir mücadele veriyorlar. Sadece kendileri için değil tüm işçi sınıfı adına direniyorlar. Başlatmış oldukları mücadele izlenmesi gereken yolu gösterdiği gibi aynı zamanda bu kölelik düzeni önünde diz çökmeyen herkese de umut veriyor. Greif işçilerinin kazanımı hepimizin kazanımı olacaktır.

Ancak işçiler bu mücadelelerinde bir çok engelle karşı karşıya. Amerikan şirketi fabrikayı kapatma tehditleri savuruyor. Polis şirketin ve hükümetin talimatıyla fabrikanın kapısına dayanmış bekliyor. Hepimiz adına mücadele eden Greif işçileri arkalarında daha fazla bir destek bulmayı fazlasıyla hak ettiler. Şimdi o dayanışmayı örme zamanıdır.

İşçilerin taşeron köleliğine karşı son derece haklı ve meşru taleplerinin bir an önce kabul edilerek hertürlü saldırı ve provakasyon girişimlerine son verilemesini istiyoruz. Bu taleplerimizle gerçekleştireceğimiz basın açıklamasına sizleri de bekliyoruz.

9 Nisan Çarşamba 18.00, Güvenpark

Ankara Greif İşçileriyle Dayanışma Platformu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*