Anasayfa » GÜNDEM » Ankara’ da Üç Uğurlama

Ankara’ da Üç Uğurlama

Cumartesi günü Ankara’da yaşanan katliamda yitirdiğimiz üç canımızı yüreklerimize kazınan tarifsiz bir acıyla bugün uğurladık.

Bu Pazartesi başka, acımız, öfkemiz büyük! Her Pazartesi zorla işe gitmek için kalktığımız yataklarımızdan bu sabah başka uyandık,

 

IMG_1771

IMG_1713

Bugün haince katledilen arkadaşlarımızı uğurluyoruz,

İlk cenazemiz için sabah saat 9.00′ da Vedat Dalokay önünde buluşurak otobüslerle Batıkent Cemevi önüne geldik. Ankara Barosu avukatlarından sevgili Uygar Coşgun‘u ailesi, dostları, meslektaşları,yoldaşları ile alarak, ”katil devlet hesap verecek” sloganları ile Karşıyaka Mezarlığına getirdik. 1,5 yaşındaki bebeği ile eşit ve özgür bir dünyada yaşamak için alanda katledilen Uygar’ı uğurlarken, bir diğer cenazemizin duyurusunu yaptık,

Ali Kitapçı, demiryolu işçisi, sendikacı, Birleşik Taşımacılık Sendikasının çok sevdiği anarşist Ali abisi,

Hain saldırıda başına gelen şarapnel parçası ile yitirdiğimiz ali abinin cenazesi için binler yine bir arada kaldı. cenazede anarşist yoldaşları ”katil devlet yıkacağız elbet”,”isyan,devrim,anarşi”, ”katil devlet hesap verecek” sloganları eşliğinde Ali Abi uğurlandı.

Ali Abi’nin cenazesinde Eşi “ biz yoldaşımızı sadece buraya fiziken toprağa veriyoruz, o herzaman bizim yaı,nımızda olacak, her zaman bizim ışığımız ve aydınlığımız olacak. Yoldaşım bin kez selamlıyorum seni” diyerek sözlerini tamamladı.

IMG_1719Burada da İdil Güneyi’nin son yolculuğuna uğurlanacağının duyurusunu yaptık.

BTS üyesi sevgil’i İdil’in bedenini kadın yoldaşları omuzladı. Cenaze törenine Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Aylin Nazlı Aka ve Şafak Pavey’de katıldı.

Yüzlerce yitirdiğimiz candan aynı gün arka arkaya 3 canımızı alan hain saldırıyı bir kez daha tüm acımız ve öfkemizle lanetleyerek, her birine de ayrı ayrı söz veriyoruz! Evet bugün tüm sarsılmışlığımıza rağmen hayatı durduramadık belki, ama içimize akıttığımız gözyaşlarımızla aynı anda sınıf kinimiz her geçen gün daha da büyüyor!

IMG_1761

IMG_1736

IMG_1713

IMG_1719

IMG_1768

IMG_1769

IMG_1770

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*