Anasayfa » GÜNDEM » Anaların Öfkesi Katilleri Boğacak!

Anaların Öfkesi Katilleri Boğacak!

Ethem Sarısülük‘ün ölümünün 40. günü dolayısıyla vurulduğu yerde bir anma gerçekleştirildi.
Ankara Emek ve Demokrasi güçlerinin çağrısıyla saat 18:00’de Güvenpark’ta demokratik kitle örgütleri, partiler ve halk meclislerinin de katılımıyla güçlü bir biçimde başladı. Abdullah CÖMERT, Ethem SARISÜLÜK, Medeni YILDIRIM, Mehmet AYVALITAŞ ve Ali İsmail KORKMAZ‘ın ailelerininde katılımlarıyla gerçekleşen basın açıklamasında:

“…Bu gün bu çocukların katilleri meşru müdafalarla dışarda gezmekte ve AKP ölümlerin sorumlularını bizler olarak görmektedir.  Adana’da, Ankara’da , İzmir’de ve daha onca yerde ev baskınlarıyla gençlerimizi tutuklayıp cezaevlerinde işkenceleri reva görmektedir.
… Öldükçe çoğalacağız ve Öldürdükçe binler olup geleceğiz” diye son bulan basın açıklamasından sonra eyleme katılan devrim şehitlerinin aileleri söz aldı.

DSC_0266

DSC_0054

Medeni YILDIRIM’ın annesi Kürtçe yaptığı konuşmada şunlara değindi:

“ Medeni’nin ismi tüm Avrupa ve artık tüm dünyaya yayıldı. Benim oğlumun aydınlık yüreği diğer aydınlık yüreklerle buluştu. Kürt-Türk, Alevi-Sünni ayrımı yoktur. Ölenler bizim canlarımızdır. Medeni, Ethem, Ali İsmail, Abdullah, Mehmet bizim canlarımızdır hiçbirinin birbirinden farkı yoktur.” dedi.

DSC_0151

Ali’nin abisi yaptığı konuşmada özetle şunlara değindi:

“ Ali yüzyıl yaşamış olsaydı ve geride hiçbirşey bırakmasaydı daha mutlu olmayacaktı. Ali uyanabilse ve görseki geride binlerce Ali bıraktı emin olun böyle öldüğü için bizlerin DSC_0188yaptığı gibi kendisiyle gurur duyardı. Biz Alimizi kaybettik ama ben şimdi karşımda binlerce Ali görüyorum. Bizden bir fidanı kopardılar ama şuanda karşımda koca bir orman görüyorum, son olarak Bu Daha Başlangıç , Mücadeleye Devam!” dedi.

Abdullah’ın ailesi yaptığı açıklmada:

“Hatay Armutlu da mücadelenin devam ediyor. Polisler Armutlu’ya giriş çıkışları yasakladı, devlet; yaptığı operasyonlarla, tutuklamalarla mücadeleyi bastırmaya çalışıyor ama Armut’lu halkı yılmadan bıkmadan usanmadan yaşlısından gencine mücadeleyi sürdürüyor ve mücadeleyi büyütmeye devam edecek.” dedi.

Mehmet’ in babası yaptığı açıklamada:

“Mehmet diğer kardeşleri okuyabilsin diye okulunu bıraktı. Benimle birlikte pazarcılığa başlayarak genç yaşta sömürülmeye başladı. Sonrasında açılan büyük şirketlerin baskısına dayanamayıp iflas ettik. Küçük yaşta işçiliğe başlayan oğlumla direnişte hayatını kaybeden Ethem, Abdullah, Medeni, Ali İsmail’ in hikayeleri aynıdır.Benim oğlum gibi direnişte yaşamını yitirenlerde işçiydi.” dedi.

DSC_0082

Ethem’in annesi yaptığı açıklamada:

“Oğlumun katili sokaklarda dolaşıyor. Ben oğlumun katilini istiyorum. Oğlumun katili cezalandırılana kadar nereye gitmem gerekiyorsa oraya gideceğim, mücadelemi her yerde , her alanda sürdüreceğim. Ve oğlumun katilleri beni ağlarken göremeyecekler.” dedi.
Daha sonra Ethem’in vurulduğu yerde hep bir ağızdan söylenen marşlarla devam etti.

Anma “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!” ,“Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam” ,“Şehit Namırın” “Anların Öfkesi Katilleri Boğacak!” sloganlarıyla bitirildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*