Anasayfa » GÜNDEM » Alınteri: Tekin Aslan, Erol Ekici, Tayfun Benol yoldaşı da kaybettik

Alınteri: Tekin Aslan, Erol Ekici, Tayfun Benol yoldaşı da kaybettik

Ankara’da devlet katliamının ardından İnşaat İş-Sendikası kurucularından İsmail Kızılçay’dan sonra Alınteri gazetesi Erol Ekici, Tekin Aslan ve Tayfun Benol isimli yoldaşlarının hayatını kaybettiğini açıkladı.

12118805_1492275261099823_3134357242326960110_n

Ankara’daki aşağılık katliam sırasında hayatını kaybeden isimlerden birinin İnşaat- İş Yönetim Kurulu üyesi Tekin Aslan için “İnşaat İş’in örgütlenmesi ve işçilerin hak alma mücadelesinde yoğun emeği olan, birçok direnişe imza atan inşaat işçisi Tekin Aslan yoldaşın ölümsüzlüğünün önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

Tekin Aslan Esenyurt Belediye işçilerinin ödenmeyen ücretleri için yapılan ve kazanan direnişte gazetemize şunları söylemişti;

tekin-aslan_1561942c39f727

Emekçi halkımız, biz çalışan inşaat işçileri olarak, insanca bir yaşam için, iş kazalarında ölmemek için, emeğimizi gasp eden inşaat patronlarından hesap sormak için bugün burada, Esenyurt Belediyesi’nin de ortağı olduğu RDS İnşaat Firması’ndan alacağı olan arkadaşlarımızın emeklerini geri almak için bulunuyoruz. Her görüşmemizde bizlere yalan söyleyerek işçilerin emekleri ve alın terleri üzerinde tepinen bu hırsızlara, bu alçaklara, bu dolandırıcılara işçi sınıfının onurlu mücadelesi ve özlemine cevap vermek için buradayız. Ve burada oturma eylemi gerçekleştireceğiz.

İnşaat- İş üyesi Erol Ekici

e0d05277d6fe5cf16b28

İnşaat-İş Denetleme Kurulu Başkanı olan Erol Ekici aynı zamanda Kobanê’de yapılacak olan Sağlık Ocağı inşaası için yürütülen kampanyanın aktivistlerindendi. Eyleme İstanbul’dan katılmıştı.”

Anılarını mücadelemizde yaşatacağız!

Tayfun Benol

40fd80579e4b4a69dfd1

İnşaat-İş üyesi HDP’li işçi yoldaşlarımızdanTayfun Benol’ü de bugünkü katliamda kaybettiğimiz kesinleşti.

Zorlu Center direnişi başta olmak üzere birçok işçi direnişine emek katmış olan Tayfun Benol İstanbul’dan eyleme gidenlerdendi.

Anılarını mücadelemizde yaşatacağız!

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*