Anasayfa » GENÇLİK » Ali İsmail’in Katillerini Hacettepe’de Barındırmayacağız

Ali İsmail’in Katillerini Hacettepe’de Barındırmayacağız

Geçtiğimiz hafta Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde dolaşan sivil polisi farkeden devrimci öğrenciler polisi teşhir etmişler ve polis rektörün misafiri olduğunu söyleyerek ÖGB’nin odasına kaçmıştı.

Bu olayın ardından bir araya gelen siyasetler bir platform kurarak Ali İsmail’ in, Ethem’in katillerinin üniversitemizde barındırmayacakların belirttiler.

Bugün saat 12:00’de yemekhane önünde bir araya gelen bileşen ‘’ÖGB odası Sivil Polis Yuvası’’ sloganlarıyla ÖGB ve polislerin kullandığı odaya bir yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüş esnasında özel güvenlikler odanın kapısını kilitleyerek barikat kurdular.

Burada kısa bir konuşma yaparak bunun bir uyarı eylemi olduğu belirtilerek “Bu katilleri burda barındırmayacağız!” denilerek kapının bulunduğu yere “Katillerden Hesap Soracağız! Rektör-Polis-ÖGB- İşbirliğine Son!” yazılı ozalit asıldı.

1961617_633703800016706_1786496626_n

1964498_633703636683389_1357074166_n

Ali İsmail Korkmaz Amfisi Açılık Etkinlikleri Devam Ediyor

Ali İsmail Korkmaz Amfisi açılış etkinliklerinin ikinci gününde “Bizim Bir Haziranımız Bir Yıl Yetecektir Dünyaya!” şiarıyla gerçekleştirilen “Haziran Direnişi ve Gençlik” konulu panel, Temel Demirer’in katılımıyla gerçekleştirildi. 15.00’da başlayan panelde Temel Demirer, Haziran Direnişini ve bu direnişte gençliğin tuttuğu yeri aktarımından notlar:

“Ben haziranı direniş olarak değil de bir ayaklanma olarak değerlendiriyorum. Kapitalizmin geleceksizliğine karşı bir ayaklanmadır ve şehit düşen arkadaşlar bu özellikleriyle bize yol göstermiştir.

Eğer Brezilya’da yaşasın gezi diye slogan atılıyorsa ya da dünyanın herhangi bir yerinde Gezi’ye atıfta bulunuluyorsa büyük bir iş başarmışız demektir.

Brezilya’da Rio’da aynı dili konuştuk aynı şey için mücadele ettik. Gençliğin kapitalizmin içerisinde hiçbir geleceği yoktur. Gençlik geleceksizliğe karşı neo-liberalizme karşı Gezi’yle birlikte dünyada büyük bir tepki vermiştir.

Haziran ayaklanması kapitalizmin istikrarını bozmuştur. CHP’nin ana muhalefet olduğundan beri AKP’nin oyunu yüzde bir bile düşürememişken Haziran ayaklanması AKP’nin kendi verilerine göre yüzde dokuz oy kaybettirmiştir.

Bu gençlik kendi döneminin devrimci gençliğidir. Her kuşağın kendine özgü geçlik tanımı vardır.”

Fotoğraf0336

 

6 Mart Perşembe

14.00 Açılış Etkinliği-Konser

*Gezi şehitleri aileleri

*Tutsak aileleri

*Ali İsmail’in avukatı

*Mesel

*Grup Çima

*Praksis

sinifsiz.org

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*