Anasayfa » GENÇLİK » Ali İsmail Korkmaz Amfisi Açılış Etkinliği Başladı

Ali İsmail Korkmaz Amfisi Açılış Etkinliği Başladı

4 Mart Salı günü Hacettepe Beytepe kampüsünde Sınıfsız, Ekim Gençliği, Kaldıraç, SGD, Yurtsever Öğrenciler, Dev-Genç, Kurtuluş Yolunda Dev-Genç, Direnişçi Üniversiteliler Sosyoloji Topluluğu, Arkeoloji Topluluğu, Sinema Topluluğu ve Beytepe’deki Taraftar Grupları’nın örgütlediği Yıldız Amfiye, Gezi şehidimiz Ali İsmail Korkmaz’ın adının verilmesinin ardından açılış etkinliği yürüyüşle başladı.

Edebiyat Fakültesi önünde saat 12:30′da toplanan devrimci, demokrat, yurtsever işçi öğrenciler ve diğer üniversite bileşenleri buradan yemekhaneye yürüyerek yemekhane içinde de açılış için bir çağrıda bulundu.

Yemekhaneden çıkarak Ali İsmail Korkmaz Amfisi‘ne yürüyen Hacettepe bileşenleri burada bildirilerini okuyarak amfinin resmi açılışını yapmış oldu. Yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

“Bizler Hacettepe Üniversitesi Öğrencileri olarak Gezi direnişine binlerce kişiyle katıldık. Kızılay’da, Tuzluçayır’da, ODTÜ’de haklıyla haksızın, doğruyla yanlışın, katillerle direnişçilerin karşı karşıya geldiği her barikatta bizler de vardık. İşte bununla övünüyoruz. Bundan sonra da kendi geleceğimize sahip çıkmak için direniş ve mücadele yolunu seçeceğiz. Yapacağımız çok şey var. Hem Hacettepe’de, hem bu şehirde, hem bu coğrafyada hem de dünyada.

Biz bir yerden başlıyoruz ve hep birlikte Yıldız Amfi’nin ismini Ali İsmail Korkmaz Amfisi olarak değiştiriyoruz. Ali İsmail, bizden sonra bu sıralarda oturacaklara da öğretsin diye…”

“Çok mutluyuz, onurluyuz! Amfinin ismi artık Ali İsmail Korkmaz! Tabelaları sökseler bile bizim yüreklerimize ve bilincimize kazınacak bu isim. Unutmayalım biz amfiye Ali İsmail Korkmaz dediğimiz müddetçe hiçbir zorbalık bu ismi söküp alamaz! Ayrıca amfiye açtığımız fotoğraf sergisini de gün boyunca ziyaret edebilirsiniz. Bu arada rektör Murat Tuncer de amfinin girişine Ali İsmail’i anan küçük bir tabela iliştirmiş, ne diyelim biz istersek değil amfiyi dünyayı değiştiririz!”

Yürüyüşün ardından “Direnişi Sürdürüyoruz, Ali İsmail’i Yaşatıyoruz” yazılı pankarat Ali İsmail Korkmaz Amfisi girişine asıldı.

Saat 14:00′da da etkinlik programı içinde yer alan “Toplumsal Cinsiyet ve Gezi” konulu panel/forum gerçekleştirildi. Panel öncesinde Ali İsmail Korkmaz anısına hazırlanan bir kısa film gösterimi gerçekleşti.

Panelist olarak Kaos-GL ve Devrimci 8 Mart Platformu temsilcileri yer aldı. Her iki panelist de Gezi sürecinin Kadın ve LGBTİ sorunlarının daha görünür olmasını barikat başlarında direngen bir şekilde çatışarak toplumsal cinsiyet algısını yıkma yönünde büyük adım atan bu kesimlere bağladı.

Devam edecek program:

5 Mart Çarşamba

15:00 Temel Demirer ile “Haziran Direnişi ve Gençlik” konulu söyleşi ve ardından Öğrenci Forumu

6 Mart Perşembe

14.00 Açılış Etkinliği-Konser

*Gezi şehitleri aileleri

*Tutsak aileleri

*Ali İsmail’in avukatı

*Mesel

*Grup Çima

*Praksis

Fotoğraf0285

Fotoğraf0301

Fotoğraf0313

sinifsiz.org

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*