Anasayfa » GENÇLİK » Ali Can Vural Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ali Can Vural Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kobane’nin inşa çalışmalarına katılmak için Samsun’dan Suruç’a giden SGDF üyesi Ali Can Vural’ın cenazesi memleketi Ordu’da toprağa verildi. Defin sonrasında polis, Samsun’dan gelen aracın hareketini bir süre engelledi. Araç daha sonra Samsun’a hareket etti.

Suruç’ta katledilen SGDF üyesi Ali Can Vural’ın cenazesi, Ordu’nun Kumbaşı beldesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Samsun’dan Suruç’a giden gençler arasında yer alan ailesi ve yakınları, belde camisinde taziyeleri kabul etti. Öğle namazının ardından dini tören yapıldıktan sonra Vural’ın cenazesi defnedildi.

Cenazeye HDP Samsun İl Eş Başkanları Cevdet Bakın ve Elif İçigen, Ordu İl Başkanı Vedat Şensoy, Giresun İl Başkanı Metin Apaydın ile ESP, HDP bileşenleri parti temsilcileri, ÖDP, Komünist Parti, Birleşik Haziran Harekete, Partizan, Genç-Sen ve CHP’liler katıldı.

Vural’ın babasının ortamı provoke etme girişimleri nedeniyle kitle cenaze defnine katılamadı. Kitle, camiden alınan Vural’ın naaşını el sallayarak uğurladı.

Defin sonrasında camiden ayrılan ve Samsun’a hareket etmek için araçlarına binenler polis tarafından engellendi. Otobüsün hareketini engelleyen polis, GBT kontrolü dayatmasında bulundu. Araç bir süre bekletildikten sonra Samsun’a hareket etti.

ETHA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*