Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » AKSA Elektrik’te Direniş Sonuç Verdi

AKSA Elektrik’te Direniş Sonuç Verdi

AKSA Elektrik’te işçilerin kararlı direnişi sonucunda patron, atılan işçilerin geri alınması, yemek ve maaş ücretlerinin iyileştirilmesi taleplerini kabul etti.

Elazığ’da bulunan AKSA Elektrik firmasında çalışan işçilerin maaşlarının ve yemek ücretlerinin iyileştirilmesi ve işten atılan arkadaşlarının işe geri alınması için başlattıkları direniş sonuç verdi.

İşçiler eylemlerinin 3. gününde OHAL bahanesiyle ve 30 günlük gözaltı uygulanacağı tehditleriyle gözaltına alınmıştı. Fakat kararlı duruşunu sürdüren işçiler patrona geri adım attırdı.

İşçilerle görüşen patron talepleri kabul edeceği sözünü verdi. İşçilerin maaş ve yemek ücretlerinin iyileştirilmesi talebine yanıt veren patron, toplu iş sözleşmesine 1 ay süre olduğunu bu sürede de iyileştirme yapacağını iletti.

İşten atılan işçilerin geri alınacağı sözünü veren patrona işçiler, söz vermenin yeterli olmadığını belirterek atılan işçilere, normal mesai işleyişine uygun iş kıyafetlerinin geri verilmesini ve iş başı için bildirim yapılmasını istedi.

Patronun işçilerin taleplerine olumlu yanıt vermesiyle birlikte direnişi sonlandıran işçiler dün akşam iş başı yaptı. İşçiler verilen sözlerin takipçisi olacaklarını da ifade etti.

Kızılbayrak

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*