Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » Ahmet yürüyüşünde 10 günü geride bıraktı

Ahmet yürüyüşünde 10 günü geride bıraktı

İnsanca yaşanacak asgari ücret için Malatya‘dan Ankara‘ya yürüyen Ozan Ahmet Tütüncü, yürüyüşünde 10 günü geride bıraktı. Ahmet bu gece Kırşehir şehir merkezine vardı ve geceyi burada geçirecek.

Ahmet bir önceki geceyi yol üzerindeki bir markette geçirdi. Market çalışanı, “Bu düzen fakiri zenginin kölesi haline getirdi. Şimdi yoksulların köleden farkı yok.” diyerek yürüyüşe desteklerini sundu.

Ahmet, yol üzerinde karşılaştığı her yerleşime uğramayı, her insanla sohbet etmeyi sürdürüyor. 10 günde karşılaşılan çok sayıda insan sorunu sahiplendi. Ahmet şimdiye dek hemen hiç olumsuzlukla karşılaşmadı.

Girilen işyerlerinde her sınıf kendi tavrını takınmayı da sürdürüyor. Kırşehir yolundaki bir petrol ofisinde işçilerce sıcak biçimde karşılanan, ikramlarda bulunulan Ahmet’e patronun tavrı pek hoş değildi. Çalışma ve yaşam koşullarına yükseltilen isyan haliyle onun cephesinden rahatsızlıkla karşılandı.

 

 

topaklık

Yine Kırşehir yolu üzerinde bir grup emekliyle bir araya gelme ve sohbet etme fırsatı bulundu. Emekli maaşı sohbetin gündemiydi. Emekli bir öğretmen 45 yaşından sonra hiç bir öğretmenin sağlıklı biçimde işini yapamayacağını savundu.

Yolda karşılaşılan bir çok insan asgari ücret kadar işsizlik sorunundan da bahsediyor. İşsizliğin temel nedeninin patronların işçileri çok çalıştırması, daha fazla para kazanma isteği olduğunda ortaklaşılıyor.

yemekah

Ahmet yarın Kırşehir‘den ayrılmadan önce şehir merkezinde bir basın açıklaması gerçekleştirecek.

Yürüyüş programı Cuma Kırıkkale, Pazar Ankara‘da olmayı içeriyor.

ahyuru

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*