Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Adnan Serdaroğlu DİSK Genel Sekreterliği’nden istifa etti

Adnan Serdaroğlu DİSK Genel Sekreterliği’nden istifa etti

Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu DİSK Genel Sekreterliği görevinden, sendikanın yöneticileri de DİSK’in çeşitli kurul üyeliklerinden istifa etti.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “DİSK Yönetim Kurulu içindeki uzun bir süredir yaşanan sendikal anlayış farklılıklarının derinleşmesi ve gösterdiğimiz tüm çabalara rağmen bunların ortadan kaldırılması için gereken adımların atılmaması üzerine ve konfederasyonumuzun bu çatışma sürecinden zarar görmemesi için çekilme kararı almıştır” denildi.

Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu’nun DİSK Genel Sekreterliği’nden istifası ile ilgili ETHA’ya konuşan DİSK Genel Başkanı Erol Ekici; “Ayrıntıları varsa, kendine göre sendikal anlayış farklılığı, sanıyorum daha sonra açıklar. DİSK’in Genel Başkanı olarak ben ve Yönetim Kurulu, DİSK’in demokratik sınıf ve kitle sendikacılığını Kuruluş Bildirgesi’ne uygun bir sendikal mücadele çizgisini bizden sonraki kuşaklara taşımak sendikal mücadelede var etmek istiyoruz.

Yönetim kurulumuzu toplayacağız. DİSK’in Yönetim Kurulu toplantısını gereçekleştiren ve gündemini oluşturan Genel Sekreterdir. Yapması gereken şuydu: Böyle bir şeyi varsa, gündemi oluşturur, yönetim kurulunu toplantıya çağırırdı. Böyle yapması çok daha uygun olurdu. Yönetim kurulunu toplantıya çağırır, gündemi de böyle oluşturur, tartıştırırdı. Yönetim kurulunda çıkan kararı da ortaya koyardı. Biz yine de yönetim kurulunu toplayacağız. Kararımızı da kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*