Anasayfa » GÜNDEM » Adıyaman’da tütün üreticileri eylem yaptı

Adıyaman’da tütün üreticileri eylem yaptı

Adıyaman’da tütün üreticilerinin eyleminde polis değil; eylemciler polise gaz bombalarıyla saldırmış!Devletin kolluk güçlerinin sert mudahalesine valilikten komik bir savunma ortaya çıktı.Valiligin açıklamasına göre yasaya tepki gösteren kitlenin polise mudahale ettigini 101 polisi yerlerde surukleyerek gözaltına aldıgını söyledi 😀
Adıyaman’da tütün üreticilerine hapis cezasını öngören yasa tasarısına tepki gösteren binlerce kişiye polis saldırdı. 101 kişi yerlerde sürüklenerek, işkenceyle gözaltına alındı. Polis saldırısına ilişkin açıklama yapan Valilik ise, tütün üreticilerinin polise gaz bombasıyla saldırdığını söyleyerek adeta güldürdü.
Valilik yaptığı ‘komik’ olmaktan öteye gitmeyecek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Yapılan bu eylemin, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında, Valilikten izin alınmadan yapıldığı; bu eylemin durdurulması noktasında güvenlik güçlerinin bütün ikazlarına rağmen, bazı provokatörlerin eylemi kendi amaçları doğrultusunda provoke ettiği, kentin ana yollarını trafiğe kapatarak, aynı zamanda kentin değişik noktalarında birleşerek, belirli gruplar halinde yasadışı sloganlar atıp Valiliğe yürümeye çalıştıkları görülmüştür.
Güvenlik güçlerinin yasa dışı olan bu yürüyüşü sonlandırmaları için bütün iyi niyetli uyarı ve ikazlarına rağmen, kalabalık kitle içerisinde bulunan yüzleri maskeli bazı provokatörlerin güvenlik güçlerine gaz bombası ve taşlarla saldırmaları üzerine bazı güvenlik güçleri yaralanmış, göstericilerin saldırgan tavırlarını sürdürmeleri üzerine müdahale edilmiştir. Güvenlik güçlerimiz, sağduyulu davranarak olayları büyümeden kontrol altına almıştır.
Bu eylemde, yasal bir zemini olmayan tütün ekimi ve ticaretini üretici lehine düzenleyen kanun tasarısını bahane ederek, huzur ve hoşgörü kenti olan ilimizin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışan provokatörlere destek vermeyen gerçek tütün üreticileri ile Adıyamanlı hemşehrilerimize gösterdikleri sağduyudan dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*