Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » Adana BTS’den eylem

Adana BTS’den eylem

KESK’e bağlı BTS ( Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası) “Demiryolu yönetiminin uyguladığı adaletsizliklere, keyfi tutum ve ayrımcılığa karşı haklarımız için yürüyoruz” şiarı ile 6 ayrı noktadan yürüyüş devam ediyor.

12 Mayıs 2011 Kapıkule (Edirne), Gaziantep, Basmane (İzmir), Kars, Samsun ve Diyarbakır Gar‘larından başlayan yürüyüş 16 Mayıs‘ta Ankara‘da TCDD Genel Müdürlüğü önünde son bulacak. Yürüyüş sonrasında Genel Müdürlük önünde çadır açılarak beklenmeye başlanacak ve talepler karşılanıncaya kadar eyleme devam edilecek.

13 Mayıs 2011 BTS‘de örgütlü demiryolu çalışanları saat 12:00 ‘de Adana Gar önünde bir araya gelerek demiryolu yönetiminin adaletsiz ve keyfi tutum karşısında bir protesto eylemi gerçekleştirdi.

BTS üyeleri ve kitle örgütlerinin de destek verdiği basın açıklamasını BTS Genel Sekreteri Nazım Karabulut okudu. Basın açıklamasında sendika üyesi olduğu 155 ülkeden 4.6 milyon çalışanı olan ITF (Uluslararası Taşımacık Çalışanları Fedrasyonu) ve ETF (Avrupa Taşımacılık Çalışanları Federasyonu) TCDD Genel Müdürlüğü‘ne gönderdikleri mesajlarla sendikanın yanında olduklarını ve sendika üyelerine uygulanan ayrımcılığın son verilmesi talebinde bulunduğu açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasının ardından BTS üyeleri ve destek kurumlar ile birlikte Adana Gar içinden geçerek raylar üzerinde sloganlarla kısa bir yürüyüş yapıldı. Daha sonrasında eylem sonlandırıldı.

Adana DP

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*