Anasayfa » GENÇLİK » 4. Mersin Onur Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor

4. Mersin Onur Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor

4.Mersin Onur Haftası “Red” teması ile yasaklara, dayatmalara, baskılara karşı karada, havada, denizde gerçekleşiyor. Mersin Onur Haftası Komisyonu “LGBTİ+ intiharları politiktir” diyerek bu seneki Onur Haftası’nı intihar etmeye zorlanan trans kadın Elif’e ve tüm intihara zorlanan LGBTİ+’lara atfediyor.

Mersin Onur Haftası Komisyonu tarafından organize edilen 4. Mersin Onur Haftası 9-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşiyor.

#4MOH açılışını Onur Yüzüşü ile yaptı. Denizde rengarek bir eylemsellik gerçekleştirerek ‘buradayız’ dedi. Program Onur Yüzüşü ardından ‘Gece’ isimli sergi ile devam etti. Serginin fotoğraf sanatçıları Ateş Alpar ve Raziye Köksal Kartal. Gece sergisi Elif’in yaşadığı evlerden Elif’in gözü ile çekilen fotoğraflardan oluşuyor. Ayrıca sergiye seramik eserleri ile Elif’in arkadaşı Mehmet Yıldız destek sundu.

Açılış sergisi ardından Muamma futbol takımı çağrısı ile açılış maçı yapıldı.

Program “Erkekliğin Reddi” ve “ReddiLubun” oturumları ile devam etti.

Erkekliğin Reddi: Erkekleri en çok erkeklik ezer diyerek erkekliği eleştirip erkeklik deneyimleri olanlar konuştular. Erkeklik deşifre edildi.

ReddiLubun söyleşisinde de masalar kurularak önyargıları yıkan sohbetler gerçekleşti.
Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans Kadın, Trans Erkek, Artı, HIV+ masalarına gelerek kişiler birebir merak ettiklerini sordular. Reddedilen kimlikler neleri reddediklerini anlattı.

Etkinlikler 14 Temmuza kadar devam edecektir.

Devrimci Proletarya/Mersin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*