Anasayfa » İŞÇİ SINIFI » Bursa’da TEKEL için eylemler devam ediyor

Bursa’da TEKEL için eylemler devam ediyor

27 Şubat Cumartesi günü TEKEL işçilerine destek vermek amacıyla Bursa’da Fomara Meydanı’nda oturma eylemi yapıldı. Kitlenin alanda toplanmasının ardından konfederasyonlar adına yapılan konuşmalarda öne çıkan vurgu, TEKEL işçilerinin 75 gündür verdikleri mücadele ile hepimize yol gösterdiği ve TEKEL işçilerine yapılacak herhangi bir saldırıda bunun yanıtsız kalmayacağı ve tüm ülkenin ve Bursa’nın eylem alanına çevrileceği oldu.

Eylemde ayrıca TEKEL işçisi Birgül Yıldırım da bir konuşma yaptı. Yıldırım yaptığı açıklamada günlerdir Ankara’da tüm zorluklara rağmen bir mücadele ortaya koyduklarını, şimdi birlik ve beraberlik içinde bu mücadeleyi kazanımla sonuçlandırmanın zamanı olduğunu belirtti.

Eylemde konuşma yapan CHP genel başkan yardımcısı Onur Öymen alandaki devrimci demokrat kurumlar tarafından ıslık ve sloganlarla protesto edildi.

Eyleme KESK, DİSK, Türk-İş, Kamu-Sen, TMMOB, TEKEL İşçileri ile Dayanışma Platformu, Halk Cephesi, Gençlik Muhalefeti ve Bursa Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu üyeleri pankart ve dövizleri ile katıldılar.

Ataması yapılmayan öğretmenler taşıdıkları dövizlerde öğretmen, mühendis, sağlıkçı, işsiz ve güvencesiz koşullarda çalışan işçilerin sorunlarının ortak olduğunu ve bu sorunların üstesinden ortak bir mücadele ile TEK-El olunarak gelinebileceğini anlatmaya çalıştılar.

Eylem yapılan konuşmaların ardından çekilen halaylarla sonlandırıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*